O składnikach
Koniec z mikroplastikami w UE
Pod koniec września Komisja Europejska przyjęła unijny zakaz stosowania celowo dodawanych do produktów mikrodrobin plastiku (a mówiąc specjalistycznym językiem: cząstek polimerów syntetycznych o długości poniżej 5 mm, które są organiczne, nierozpuszczalne i odporne na degradację. Co to oznacza dla branży kosmetycznej? Przeczytasz w poniższym wpisie!
Cukry w kosmetykach – właściwości i działanie
Nie jest tajemnicą, że prawidłowe dbanie o skórę na co dzień nie sprowadza się do samej higieny i pielęgnacji. Równie istotny jest całokształt naszego trybu życia – właściwa dieta, odpowiednie nawodnienie, ruch, sen czy brak nałogów. Wśród najważniejszych zasad odżywiania dla zdrowia skóry znajduje się umiarkowane spożycie cukru: w nadmiarze cukier może nie tylko zaostrzać trądzik i sprzyjać powstawaniu zmian zapalnych, ale także przyspieszać starzenie się skóry w procesie tzw. glikacji białek, czyli degradacji włókien kolagenowych i elastynowych. Paradoksalnie jednak zupełnie inaczej sprawy się mają, gdy dostarczamy go skórze… od zewnątrz. Jak to możliwe, że cukier w kosmetykach nam służy?
Kalamina – właściwości i działanie – dowiedz się wszystkiego!
W życiu producenta kosmetycznego zdarza się czasem, że czegoś, co zawsze było, nagle nie ma. Uporczywie, mimo poszukiwań, nie ma, nawet na drugim końcu świata – tymczasem produkcja stoi, klienci pytają, proszą, a w sklepie wciąż pustki. Tak jak Państwo czekają, by kupić, my czekamy, by zdobyć choćby najmniejszą ilość. I kiedy już, tracąc nadzieję, mierzymy się z wizją, że więcej nie będzie, nagle… jest! Wróci! Tak oto właśnie wróciła, cała na różowo: KALAMINA!
Czym jest ekstrakt z owsa zwyczajnego i jakie ma działanie?
Ekstrakt z owsa zwyczajnego znajdziecie Państwo w kosmetykach pod nazwą INCI: Avena Sativa (Oat) Kernel Extract. Jest to składnik aktywny, ekstrahowany z oleju z owsa (Avena Sativa Kernel Oil), mający postać lepkiej cieszy o głębokiej pomarańczowej barwie. Jest surowcem wegańskim, biodegradowalnym i bezglutenowym :). Dodatkowo jest hipoalergiczny i niekomedogennym, co oznacza, że nie zatyka porów i nie powoduje powstawania zaskórników. Wielokierunkowo wpływa na odnowę, ochronę i wzmocnienie bariery lipidowej skóry.
Dlaczego pokochaliśmy skwalan trzcinowy
Lekki jak piórko, roślinny, wegański, certyfikowany - idealny w pielęgnacji każdego typu cery, również delikatnej, wrażliwej, podrażnionej. Król minimalizmu w kosmetyczce, król wielozadaniowości i król spryciarzy. Król Skwalan we własnej osobie! :)
Zapraszamy!
Ceramidy – właściwości i działanie – dowiedz się wszystkiego!
Wbrew wybrzmiewającemu niekiedy przekonaniu konsumentów wszelkich branż, które głosi: „Jeśli produkt jest do wszystkiego, w zasadzie jest do niczego”, w świecie pielęgnacji istnieją pewne wyjątki, o których zarówno naukowcy i specjaliści, producenci kosmetyków oraz użytkownicy mówią zgodnie – UNIWERSALNE, DLA KAŻDEGO TYPU CERY. Dotyczy to zarówno konkretnych rodzajów produktów, jak np. krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym (obowiązkowo!), jak i składników aktywnych, których działanie przynosi niezaprzeczalne korzyści każdej skórze. Jednym z nich są… ceramidy! Pozwólcie Państwo, że Was z nimi zapoznamy :)
Koenzym Q10 – właściwości i działanie – dowiedz się wszystkiego!
Koenzym Q10 - składnik uwielbiany przez producentów kosmetyków, jednak z uwagi na powszechność występowania, często niedoceniany przez konsumentów. Mamy zamiar to zmienić :). Czym jest sam koenzym, jakie pełni funkcje w organizmie człowieka i w jaki sposób dostarczać go skórze po dwudziestce? Aplikowany miejscowo na skórę potrafi zdziałać cuda - przyczynia się do niwelowania drobnych zmarszczek, poprawy jędrności, elastyczności oraz poziomu nawilżenia skóry, a także rozjaśnienia przebarwień. Jesteście Państwo ciekawi, co jeszcze potrafi? Zapraszamy!
Kwas ksymenowy – właściwości i działanie – dowiedz się wszystkiego!
Kluczem do sukcesu skutecznej pielęgnacji jest odpowiedni dobór składników aktywnych. Na rynku kosmetycznym obserwujemy bogactwo produktów, bazujących na surowcach bardzo dobrze znanych branży kosmetycznej, ale także zupełnie nowych, nieustannie poszerzających portfolia dostawców, kuszących technologicznymi rozwiązaniami. Projektując nowy produkt nierzadko podejmujemy trudne decyzje, idziemy na kompromis lub drążymy temat do upadłego. Kończąc pracę nad ostateczną recepturą mamy jednak zawsze poczucie, że było warto. Dlaczego więc, tworząc nasz pierwszy produkt do pielęgnacji okolic oczu, umieściliśmy w nim kwas ksymenynowy? To wyjaśnimy w poniższym wpisie.
- 1
- 2