Regularne mycie włosów to podstawa!

Włosy stanowią zwykle ważny element naszego wizerunku. Charakterystyczna fryzura może być znakiem rozpoznawczym, odzwierciedlać naszą osobowość, a gdy jest odpowiednio zadbana – dodawać pewności siebie i przyciągać spojrzenia. Jak zatem powinna wyglądać codzienna pielęgnacja włosów?

Po odpowiednio dobrany szampon powinniśmy sięgać co 1-3 dni, nawet jeśli na oko nasze włosy jeszcze wyglądają dobrze ;). Próby przyzwyczajenia ich do rzadszego mycia nie tylko nie ograniczają przetłuszczania się, ale przyczyniają się do powstawania podrażnień skóry głowy, dokuczliwego świądu czy rozwoju łupieżu. Zanim przedstawimy Państwu nasze naturalne kosmetyki do włosów, przypomnimy najważniejsze zasady prawidłowego mycia głowy. Szampon najlepiej spienić w osobnym naczynku lub w dłoniach z odrobiną wody, a dopiero tak powstałą pianę dokładnie wmasować w skórę głowy (nie zapominając o obszarach wzdłuż linii czoła, wokół uszu czy nad karkiem) i pozostawić na kilka minut. Tę czynność warto powtórzyć dwa razy! Samych włosów na ich długości nie musimy szorować i plątać - spływająca piana bez problemu zmyje z nich zanieczyszczenia w bardziej delikatnym stylu ;). Po umyciu nie powinniśmy również trzeć włosów ręcznikiem, wystarczy jedynie odsączyć nadmiar wilgoci. Nie poleca się również trzymania włosów zbyt długo w turbanie – ciepłe i wilgotne środowisko sprzyja bowiem rozwojowi drobnoustrojów.

Dbaj o swoje włosy z szamponami Ministerstwa Dobrego Mydła

Choć zwykło się mówić „szampon do włosów…”, należy dobierać go przede wszystkim do potrzeb skóry głowy. Czy ma tendencję do przetłuszczania się lub łupieżu, a może jest sucha i podrażniona? W naszej ofercie czekają na Państwa trzy rodzaje uniwersalnych kostek szamponowych w duchu less waste. Regularnie stosowane, szampony w kostce Ministerstwa poprawiają kondycję skóry głowy i włosów – skóra głowy jest czystsza, pozbawiona świądu i łupieżu, a włosy stają się gęstsze, grubsze, odzyskują blask i zdrowy wygląd. Proteinowy szampon Mleko-Miód-Owies polecamy do przesuszonej skóry głowy oraz włosów zniszczonych, farbowanych i rozjaśnianych. Odpowiednio dobrane emolienty i humektanty w szamponie Hibiskus zwiększą poziom nawilżenia skóry głowy i włosów, pozwalając uzyskać fryzurę uniesioną u nasady, lecz bez efektu puszenia. Zielona Herbata natomiast przyniesie uczucie czystości i świeżości skórze skłonnej do nadmiernego przetłuszczania, a przy okazji doskonale umyje męski zarost i całe ciało od stóp do głów :). Nasze szampony mogą Państwo zakupić solo, w towarzystwie pasującej puszki na szampon w kostce lub w promocyjnym zestawie Better Together – 3x szampon + puszka. Odpowiednio dobrany szampon warto również połączyć z wybranym hydrolatem: stosowany w roli ziołowej wcierki do skóry głowy może wzmocnić cebulki włosów, złagodzić podrażnienia, nawilżyć i ograniczyć przetłuszczanie się, a dodatkowo ułatwi rozczesywanie włosów.

Jak pielęgnować włosy?

O same pasma możemy zadbać, stosując odżywki, maski czy olejki, zwyczajowo nakładane na długości włosów, czyli mniej więcej od ucha w dół. Popularnym zabiegiem pielęgnacyjnym jest olejowanie włosów – bogactwo kwasów tłuszczowych zawartych w naturalnych, zimnotłoczonych olejach roślinnych zapewnia włosom ochronę przed nadmierną utratą wilgoci, wzmacnia je, wygładza oraz dodaje miękkości i blasku. Wybierając kosmetyki do pielęgnacji włosów, warto kierować się nie tylko ich aktualną kondycją, ale także porowatością, czyli stopniem rozchylenia łusek włosa. Włosy niskoporowate szczególnie polubią się z masłem shea, włosy średnioporowate – z olejami ze słodkich migdałów, pestek śliwki czy orzechów laskowych, a włosom wysokoporowatym najlepsze efekty zapewni olej z nasion malin lub z opuncji figowej.

Zwieńczeniem pielęgnacji każdego typu włosów powinno być zabezpieczenie końcówek, najbardziej narażonych na łamliwość i rozdwajanie. Końcówki włosów możemy musnąć odrobiną roztartego w palcach oleju gdy jeszcze są mokre, jak i po całkowitym wysuszeniu. Kiedy włosy są w dobrej kondycji, warto wybierać możliwie lekkie oleje, które ich nie obciążą – naszym faworytem jest skwalan z trzciny cukrowej. Jeżeli są przesuszone (o co tym łatwiej, im dłuższe mamy włosy!), najlepiej zadba o nie olej z pestek śliwki lub… olej do pielęgnacji brody Zielona Herbata. Panowie, nie zdziwcie się, jeśli podejrzanie szybko będzie Wam go ubywać ;).

Rozwiń

Zwiń

Naturalna pielęgnacja włosów

      pixel