Oleje do pielęgnacji brody i skóry pod zarostem

Oleje do brody to numer jeden wśród produktów pielęgnacyjnych dedykowanych mężczyznom, dla których zadbany i świeży wygląd brody stanowi dopełnienie wizerunku - odpowiednio wypielęgnowane długie i krótkie zarosty, wąsy czy kozie bródki pozwalają bowiem na uzyskanie mocnych, gęstych, miękkich i pełnych blasku włosów, nadających się wprost do całowania :). W naszym odczuciu kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji brody powinny jednak służyć nie tylko włosom, ale również skórze znajdującej się pod zarostem, skórze, która potrzebuje nawilżenia, odżywienia, a czasem ukojenia. Projektując nasz pierwszy olejek do brody kierowałyśmy się właśnie tą drogą i jesteśmy dumne z tego, jaki efekt udało nam się uzyskać.

Zdrowa skóra = zdrowy zarost!

Skóra brody - ta z zarostem i bez niego - narażona jest na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych (np. atmosferycznych, jak: wiatr, promienie UV, niskie i wysokie temperatury), które nie ułatwiają współpracy w pielęgnacji rosnącego, strzyżeniu, czy goleniu istniejącego już zarostu. Pojawiać się może uczucie swędzenia, skóra staje się sucha, szorstka i nieprzyjemnie ściągnięta, a włos traci blask, staje się matowy, łamliwy i nieprzyjemny w dotyku. Na ratunek przychodzą olejki! Ich działający w synergii, bogaty skład korzystnie wpływa na poprawę jakości nie tylko zarostu, ale i skóry pod nim (na czym bardzo nam zależało). Skrupulatnie dobrane mieszanki olejów i ekstraktów w oleju do brody Ministerstwa Dobrego Mydła poprawiają kondycję ujść mieszków włosowych, dzięki czemu włosy rosną zdrowsze i bardziej elastyczne. Natłuszczają naskórek, zatrzymując w nim nawilżenie i redukując nieprzyjemne uczucie napięcia skóry, a także zmniejszają świąd i prawdopodobieństwo wystąpienia podrażnień. Olej do brody Zielona Herbata to produkt, który powinien znaleźć się na łazienkowej półce każdego mężczyzny. Bez wyjątku.

Olej do brody od Ministerstwa Dobrego Mydła

Dopracowany pod każdym względem olejek do brody Ministerstwa to produkt wielozadaniowy. Przyznajemy, że mocno się nad nim napracowałyśmy, od początku do końca podchodziłyśmy do niego bezkompromisowo, by uzyskać najlepszą pielęgnację zarówno dla zarostu, jak i skóry twarzy. Nie chciałyśmy poprzestać jedynie na zmiękczającym i nabłyszczającym działaniu olejku. Chciałyśmy, by produkt taki sprawdzał się każdemu, nie tylko brodatemu, mężczyźnie. Olejek do brody Ministerstwa Dobrego Mydła to mix wyselekcjonowanych składników, odpowiedzialnych nie tylko za odżywienie włosów i utrzymanie zarostu w dobrej kondycji, ale także mających działanie łagodzące podrażnienia skóry twarzy znajdującej się pod brodą. Skrupulatnie hodowane, kilkumiesięczne brody, krótkie, jednodniowe, lub świeżo ogolone - niezależnie od preferencji co do ich długości, wszystkie zarosty zadowolone będą z nawilżenia, blasku i miękkości, które w efekcie regularnego stosowania zapewniają olejki Ministerstwa Dobrego Mydła.

Jak używać? Na dzień, czy na noc?

Sęk w tym, aby pamiętać i pielęgnować regularnie :). Kluczem do posiadania zadbanego, okiełznanego i pełnego blasku zarostu jest systematyka. Jeśli macie więc Panowie czas rano, pielęgnujcie brodę po porannym prysznicu, jeszcze przed pierwszą kawą ;). Wcierajcie, masujcie i szczotkujcie brodę, aż miło. Jeśli jednak jesteście zwolennikami wieczornych rytuałów - dodajcie olej do swojej rutyny pielęgnacyjnej i obserwujcie, jak z dnia na dzień włosy stają się coraz bardziej miękkie, mocne i błyszczące. Systematyka w pielęgnacji odwdzięczy się nawilżonym, gęstszym i bardziej odżywionym zarostem, który można dowolnie stylizować. Dodatkowo olejek aplikowany na skórę pod zarostem zmniejszy wrażliwość skóry na negatywne działanie czynników środowiskowych, zapobiegnie łuszczeniu się skóry, zmniejszając jej suchość i swędzenie. Miła w dotyku, błyszcząca, odpowiednio nawilżona broda. O to chodzi!

Rozwiń

Zwiń

Pielęgnacja zarostu

      pixel