Naturalne, rzemieślnicze mydła w kostce dla całej rodziny

Jeśli chodzi o mydła, w Ministerstwie uważamy, że rzemieślnicze mydło w kostce jest najlepszym wyborem. Od butelki szklanej, plastikowej z plastiku z odzysku, z plastiku do odzysku i nibyplastiku z kukurydzy lepszy jest jedynie... brak butelki.
Kostka nie potrzebuje butelki, pompki i tej metalowej sprężyny w pompce. Kostka nie wymaga konserwantów, nie chce dozownika, nie szuka worka z refillem. Można by powiedzieć, że jest istotą mydlaności (o ile taki stan w ogóle istnieje ;)). Niemal w całości złożona ze zmydlnych olejów i maseł, długo leżakowana, dojrzała - jest jak prawdziwy, mydlany manifest.
Nasze serca są w kształcie kostek. Prostych, doskonale pieniących się, delikatnych kostek. Nasze serca są z rzemieślniczego mydła.
Bez mydeł nie byłoby Ministerstwa Dobrego Mydła. Tworzymy je na podstawie własnych receptur, według zasad tradycyjnego rzemiosła mydlarskiego. Wieloletnie doświadczenie, godziny spędzone z nosem w książkach i notatkach, niezliczone ilości poprawek, znajomość właściwości każdego oleju i połączenie surowców tak, aby uzupełniały się w działaniu sprawiają, że nasze rzemieślnicze mydła są naprawdę DOBRE. Korzystamy z najlepszych dostępnych na rynku surowców - olejów i maseł roślinnych, glinek, ziół, aromatów i olejków eterycznych. Ministerialne kostki pełne są naturalnej gliceryny, wydajne, trwałe, a zarazem delikatne i skuteczne.
Pięknie pachną, a swoją elegancką prostotą przyciągają wzrok, sprawiając, że kąpiel staje się prawdziwą przyjemnością. Dedykowane dorosłym i dzieciom, alergikom i lubiącym porządne drapanie - tworzą kremową pianę i zapewniają stosowną pielęgnację skóry podczas mycia. To po prostu Dobre Mydła ;)

Naturalne, rzemieślnicze mydła w kostce dla całej rodziny

Jakie są mydła Ministerstwa?

Naturalne mydła rzemieślnicze Ministerstwa powstają z połączenia tłuszczów roślinnych (oliwy z oliwek, oleju kokosowego, nierafinowanego masła shea i kakaowego oraz innych, wspaniałych olejów) z ługiem sodowym. Cały proces przypomina trochę gotowanie ;) (więcej szczegółów na temat samego procesu mogą Państwo przeczytać tu: PROCES - MYDŁO). W czasie zmydlania powstaje mnóstwo dobroczynnej, naturalnej gliceryny, której nasze mydła są pełne. Pozostawiamy również pewien procent olejów i maseł w formie niezmydlonej, dzięki czemu nasze mydła pielęgnują skórę podczas mycia, nie dopuszczając do jej przesuszenia. Powstanie ostatecznej, dobrej kostki mydła poprzedza długa i żmudna praca nad jej recepturą oraz niemal dwumiesięczne oczekiwanie na pełną dojrzałość kostki. Cały ten czas wynagradza jednak powstanie dobrego, wydajnego i delikatnego mydła, które umyje skutecznie, nie podrażniając skóry.

Jakie mydło wybrać?

W naszej ofercie znajdą Państwo mydła superdelikatne (takie jak Ryż, czy Nagietek) - idealne dla alergików, dzieci i osób o bardzo wrażliwej skórze. Peelingujące Ogórek i Kawa złuszczając martwy naskórek pobudzają mikrokrążenie, wygładzają i porząąąądnie drapią. Rozmaryn stawia na nogi lepiej niż poranna kawa, a pachnące jak ciasteczka Orkisze umilą nie tylko zimowe, rozgrzewające prysznice. Czarne mydło węglowe to unisexowy, łazienkowy must have dla tych z Państwa, którzy kochają minimalizm, a różowy Hibiskus rozkochał w sobie niejedno kobiece serce ;). Wybierajcie więc Państwo według swoich upodobań i potrzeb - jesteśmy pewni, że znajdziecie u nas coś dla siebie.

Rozwiń

Zwiń

Naturalne, rzemieślnicze mydła do ciała i żele pod prysznic

      pixel