O nas

MARKA LUDZIE


MARKAMinisterstwo Dobrego Mydła to mała rodzinna manufaktura założona przez siostry - Anię i Ulę Bieluń - w położonym na północnym zachodzie kraju Kamieniu Pomorskim.

Oferujemy porządne, ręcznie wyrabiane mydła i kosmetyki.

Dobre surowce, dobre rzemiosło i ciężka praca - to nasz tajny plan na sukces :)

MDM powstało z połączenia mydlanej obsesji, dystansu pożyczonego od Monty Pythona i ich Ministerstwa Dziwnych Kroków oraz z poczucia, że dobrze jest robić dobrze.

Rolę zagrała też trochę książka "Czekolada" Joanne Harris, w której główna bohaterka prowadzi sklep z czekoladkami i zawsze wie, co dla kogo będzie najlepsze.

I jeszcze film "Jiro śni o sushi", opowiadający o skromności i bezkompromisowej miłości do pracy, a właściwie o jedynym człowieku na świecie, którego sushi zdobyło trzy gwiazdki w przewodniku Michelin.

Dla nas Ministerstwo jest kawałkiem podłogi, na którym same ustalamy warunki.

Nie mamy tu deadline'ów sprzedażowych, planów do wykonania i projektów do zaliczenia. 

Nie musimy wyrabiać norm, obniżać jakości, negocjować warunków, przysypiać na zebraniach, manipulować etykietami i tworzyć marketingowej iluzji luksusowego produktu.

Możemy za to: marzyć, wymyślać, mylić się, poprawiać, wybrzydzać, szukać najlepszych rozwiązań do upadłego, głośno się kłócić i poprawiać to, co nam przeszkadza.

Możemy pracować dzień po dniu, doskonaląc się i rozwijając we własnym tempie oraz współpracować z cudownymi ludźmi na własnych, niemodnych dziś warunkach.

Wierzymy, że można zarabiać na życie, nie pędząc i nie walcząc.

Że można zapewnić bezpieczeństwo sobie i swojej rodzinie, a jednocześnie zachować uczciwość wobec współpracowników i klientów.

Każdego dnia staramy się, aby nasza pracownia i sklep były miejscami, w których bierze się oddech.

Nie natraficie tu na infolinię z melodyjką, na podpuchy i małe druczki, marnej jakości produkty i rządy "zwiększania sprzedaży".

Staramy się odpowiadać na wszystkie pytania, serdecznie radzić i pomagać w sytuacjach wyjątkowych.

Marzy nam się, aby klienci czuli się u nas bezpiecznie i komfortowo, wiedząc, że są w miejscu, w którym spotykają się po prostu dobrzy ludzie.


Jesteśmy dumne, że możemy być członkiem Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego.LUDZIEAnia Bieluń

Rocznik 86'. Córka Anny i Wiesława, siostra Urszuli, żona Miguela, matka Olafa.

Była studentka psychologii klinicznej, z zawodu dziennikarka i fotograf.

Przemądrzała i uparta.

W firmie zajmuje się liczbami, papierami, generowaniem miliarda pomysłów na minutę, budzeniem reszty załogi telefonami w środku nocy, odpowiadaniem na maile i współpracą ze wszystkimi, którzy chcą z nią współpracować.

Prywatnie realizuje model "matka obecna" co przypłaca pracą po nocach i wiecznym niewyspaniem. w wolnych chwilach chadza do kina, pisze mydlane receptury i podróżuje w poszukiwaniu dobrego jedzenia .

Ula Ośmiałowska

 Rocznik 94'. Córka Anny i Wiesława, siostra Anny, żona Macieja.

Tancerka, studentka zachodniopomorskiego uniwersytetu technologicznego na wydziale architektury, najmłodsza znana nam bizneswoman (zakładając Ministerstwo miała lat 19). 

Mówi niewiele, ale bezkompromisowo zarządza pracownią, odpowiadając za proces wytwórczy i wysyłkowy ministerialnych przyjemności.

W pracy ceni spokój, możliwość odtwarzania ulubionej muzyki i to, że nikt się jej nie wtrąca (oraz fakt, że czasem można rzucić wszystko i pojechać po czekoladę).

Profesjonalnie opanowuje chaos generowany przez Anię i nie ustaje w staraniach opuszczania pracowni przed 18:00 (o czym wszystkim opowiada i czego nigdy nie robi). 

W wolnych chwilach rysuje, biega i śpiewa na głos.

pixel