Naturalne oleje w pielęgnacji twarzy

Szanowni Państwo - czas na odżywienie!
Kochamy oleje i masła. To jedne z pierwszych znanych światu kosmetyków - genialne w swojej naturalnej prostocie, doskonale skuteczne, jednoskładnikowe, na maksa odżywcze. Stosowane solo lub w połączeniu z innymi stanowią podstawę naturalnej pielęgnacji - karmią skórę, natłuszczają ją i zmiękczają, regenerują i tworzą naturalny film, zapobiegający utracie wilgoci z naskórka. Wystarczy lekko wsmarować je w zwilżoną skórę twarzy lub spierzchnięte usta, suche dłonie, łokcie, pięty i skórę ciała, a nawet w skalp, czy końcówki włosów. Oleje i masła są magiczne.

Dobroczynne właściwości naturalnych olejów i maseł

Naturalne oleje roślinne stanowią bogactwo rozpuszczalnych w tłuszczach związków: witamin, fosfolipidów, fitosteroli, kwasów tłuszczowych i innych, dzięki którym mają dobroczynny wpływ na skórę. Zapobiegają utracie wody, uszczelniają barierę hydrolipidową naskórka. Zmiękczają warstwę rogową, niwelują efekt nieprzyjemnego ściągnięcia skóry, wygładzają ją i natłuszczają, chroniąc przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Włączenie olejów i maseł roślinnych do podstawy pielęgnacji pomaga cieszyć się zdrowo wyglądającą, promienną, elastyczną skórą. Zamiast lub jako dodatek do kremu do twarzy i ciała, odżywki lub maski do włosów, w zastępstwie balsamu i pomadki ochronnej. Jak Państwo lubicie.

Jak wybrać odpowiedni dla siebie olej?

Pomimo, że właściwości olejów są do siebie zbliżone - ich zadaniem jest utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia, zmiękczyć i odżywić skórę - przy wyborze oleju dla siebie prosimy, abyście kierowali się Państwo aktualnymi potrzebami swojej skóry.
Jednym z najbardziej wszechstronnych surowców, z jakim zdarzyło nam się spotkać, jest skwalan z trzciny cukrowej - lekki, ale jednocześnie niesamowicie odżywczy, idealny do pielęgnacji każdego typu cery. Cery zmagające się z niedoskonałościami skorzystają z dobroczynnych właściwości oleju z nasion malin. Cery suche i dojrzałe odżywi olej tłoczony z pestek śliwki, a także olej z opuncji figowej, zwany "eliksirem młodości".

Oleje i masła w pielęgnacji twarzy

Jak stosować oleje w pielęgnacji twarzy?

Naturalne oleje z powodzeniem wykorzystywane są w codziennej pielęgnacji całego ciała, twarzy i włosów. Ze względu na lżejszą od maseł konsystencję, z olejów korzystamy najczęściej w pielęgnacji twarzy - nakładać je należy na uprzednio zwilżoną skórę (np. tonikiem, hydrolatem), dzięki czemu aplikacja olejku jest wygodniejsza, a ryzyko potencjalnego zapychania porów zmniejszone. Delikatnie natłuszczają, zmiękczają i uelastyczniają skórę, wspomagają jej regenerację i tworzą na powierzchni skóry ochronny film, który zapobiega ucieczce wody z naskórka. Sprawdzają się do masażu twarzy, również tym wykonywanym z użyciem płytek gua sha. Mogą być stosowane pod makijaż, zastępować krem do twarzy, a dodane do porcji kremu stanowią odżywczy booster. Nie każdy z nich jednak sprawdzi się w pielęgnacji każdej cery - to bardzo indywidualna sprawa. Wówczas, zamiast całkowicie rezygnować z olejku, warto wykorzystać go w pielęgnacji ciała, pamiętając jednocześnie, aby aplikować kosmetyk na lekko zwilżoną skórę (w przypadku aplikowania na ciało np. po kąpieli). Olej migdałowy i masło shea sprawdzą się w roli uniwersalnego balsamu do ciała, z którego skorzysta każdy członek rodziny, również niemowlęta i dzieci. Wspaniale zatroszczą się o przesuszone dłonie, łokcie i pięty, spierzchnięte usta, a dzięki anti-agingowemu działaniu, zadbają także o obszar wokół oczu. W pielęgnacji włosów, zarówno oleje i jak i masła roślinne wykorzystywane są w zabiegu olejowania włosów wykonywanym przed ich myciem, jako dodatek do odżywki do włosów, lub jako serum zabezpieczające końcówki. To wspaniałe, wielofunkcyjne produkty, które w zależności od aktualnych potrzeb, wykorzystacie Państwo w swojej codziennej pielęgnacji.

Rozwiń

Zwiń

Naturalne oleje do twarzy

      pixel