Blog

2022-08-26

Kolagen w skórze - czym jest i jakie są jego właściwości?

Kolagen w skórze - czym jest i jakie są jego właściwości?

Sformułowanie o wyjątkowej mocy – natychmiast unoszące brew i wywołujące ten charakterystyczny błysk w oku, który mówi nam bez słów "Zamieniam się w słuch!". Sekretne hasło brzmi... Działa przeciwzmarszczkowo ;). Prędzej czy później to właśnie ta właściwość produktów staje się numerem jeden wśród oczekiwań, jakie żywimy wobec kosmetyków. Dziś opowiemy Państwu nieco więcej o tym, dlaczego właściwie w naszym życiu pojawiają się zmarszczki i co możemy z tym zrobić – ale zanim do tego przejdziemy, musimy Państwu kogoś porządnie przedstawić. Poznajcie bohatera tej opowieści: kolagen!

2022-08-15

Co to jest sebum? Ministerstwo Dobrego Mydła wyjaśnia!

Co to jest sebum? Ministerstwo Dobrego Mydła wyjaśnia!

Wszystko, co musimy wiedzieć o danym produkcie, powinno się znaleźć w jego opisie – szczególnie deklaracje dotyczącego tego, jakiego działania możemy od niego oczekiwać. Przykładem takiego claimu (w branżowym żargonie) jest np. sformułowanie „reguluje wydzielanie sebum”. Znają je Państwo na pewno, ale czy zastanowiliście się kiedyś nad jego znaczeniem? Czym właściwie jest sebum, jak się wydziela i dlaczego możemy czuć się skuszeni perspektywą jego regulacji? Pozwolimy sobie co nieco wyjaśnić ;).

2022-08-01

Superodżywczy krem do twarzy na dzień i noc - Konfitura Róża-Malina

Superodżywczy krem do twarzy na dzień i noc - Konfitura Róża-Malina

Konfitura to bogaty w składniki aktywne, witaminy i koenzym Q10 krem do twarzy. Odpowiedni dla wegan i przyjemnie pachnący (jak pączek z różaną konfiturą!). Wypełniony naturalnymi składnikami krem do twarzy Róża-Malina podbija serca i nie daje o sobie zapomnieć na długo. Trust us :). Nawilża, ujędrnia, wygładza i odżywia - Róża-Malina od Ministerstwa Dobrego Mydła dedykowana jest cerom suchym, zmęczonym, a także dojrzałym i z tendencją do zaczerwienień. Sprawdza się w codziennej pielęgnacji, zarówno tej porannej, jak i wieczornej.

    pixel