Szampony w kostce w duchu less waste

Dla wszystkich z Państwa, szukających kosmetyku wydajnego, wielofunkcyjnego i takiego, który pozwoli im ograniczyć zużycie plastiku w łazience (i w życiu ;)), mamy odpowiedź - szampony w kostce od Ministerstwa Dobrego Mydła :). Ministerialne kostki szamponowe pakujemy w ekologiczne, biodegradowalne, wykonane z pulpy kukurydzianej kartoniki - nadają się do kompostowania! Jeśli kochacie podróże - bliższe i dalsze, samochodem, samolotem czy pociągiem - i każdy centymetr w kosmetyczce jest na wagę złota, szampon zamknięty w kostce sprawdzi się idealnie. Niewielki, wydajny, a do tego uniwersalny, ponieważ z powodzeniem umyje nie tylko włosy, ale i ciało - zastępując tradycyjny szampon oraz żel pod prysznic, pozwala zaoszczędzić jeszcze więcej miejsca w bagażu, a Państwo nie ryzykują rozlania się płynu w torbie/walizce :). Szampon w kostce zabierzecie więc Państwo wszędzie - na siłownię, basen, wakacje, czy podróż służbową. Musimy też wspomnieć - kostki Ministerstwa świetnie się pienią (a my lubimy, gdy się pieni ;)), są uniwersalne i unisexowe, co czyni je idealnymi kosmetykami dla osób ceniących sobie pielęgnacyjny minimalizm i less waste'owe podejście do życia.

Jaka jest różnica między szamponem w kostce, a mydłem do włosów?

Szampon w kostce (wbrew temu, jak wygląda ;)) jest zupełnie innym produktem niż mydło do włosów. Podstawowa różnica to pH, które w szamponach jest kwasowe, a w mydłach - zasadowe. Ta subtelna różnica pozwala przy lekko kwasowym pH ministerialnych szamponów zamknąć łuskę włosa podczas mycia, pozostawiając go miękkim i lśniącym. Produkty o takim pH są również łagodniejsze dla skóry głowy, dbają o jej dobrą kondycję, nie wysuszając i nie podrażniając jej podczas mycia. Zasadowe pH mydeł ma z kolei niekorzystny wpływ między innymi na porowatość włosów - łuski rozchylają się, włosy są bardziej wysuszone i podatne na puszenie. Ponadto, może również przyczyniać się do występowania podrażnień skóry głowy oraz łupieżu.

Szampony w kostce w duchu less waste

Jak używać szamponu w kostce?

Użytkowanie szamponów w kostce należy dostosować do własnych potrzeb, a przede wszystkim do potrzeb naszych włosów i stanu skóry głowy. Po zwilżeniu włosów wodą, należy przystąpić do dobrego zwilżenia kostki szamponowej - aby wydobyć odpowiednią ilość stabilnej piany i zwiększyć komfort jej użytkowania. Szampon zwilżamy i spieniamy w dłoniach lub przygotowanym do tego celu zamykanym pojemniku (np. słoiku po peelingu), wypełnionym wodą do połowy wysokości kostki. Pojemnikiem energicznie wstrząsamy, aby wytworzyć pianę. Tę z kolei nanosimy na zwilżoną skórę głowy i włosy u ich nasady, delikatnie masując opuszkami palców. W razie potrzeby czynność należy powtórzyć, a kolejno spłukać włosy i, jeśli jest taka potrzeba, nałożyć na nie odżywkę. Po skończonym myciu, kostkę należy odłożyć do wyschnięcia i przechowywać w suchym miejscu, aby niepotrzebnie nie namakała, ponieważ może to negatywnie wpłynąć na jej wydajność.

Na jak długo wystarcza szampon w kostce?

Good news! Z dumą możemy powiedzieć - aż do 40 myć*!
* przy włosach średniej długości, przy regularnym stosowaniu (co 2-3 dni)
Nasze szampony w kostce są tzw. koncentratem - dają dobrą i stabilną pianę, która dobrze się rozprowadza. Jej "wydobycie" wymaga jednak porządnego zwilżenia kostki przed użyciem, wykorzystując sprawdzone przez nas sposoby - poprzez namoczenie i spienienie kostki w dłoniach, lub w pojemniczku wypełnionym wodą do połowy wysokości kostki - zamykamy pojemnik, energicznie wstrząsamy i gotowe! :). Wolnospieniająca się kostka odwdzięcza się jednak wysoką wydajnością i trwałością. Ministerialne szampony w kostce nie zużywają się więc zbyt szybko i nie kruszą, będąc jednocześnie skutecznymi i łagodnymi dla skóry głowy.

Rozwiń

Zwiń

Szampony do włosów

      pixel