Ręcznie tworzone akcesoria do masażu ciała

Przedstawiamy Państwu piękne, ręcznie przygotowywane akcesoria do masażu, wynikłe z niezwykłych znajomości i przyjaźni z polskimi rzemieślnikami i artystami, których podziwiamy. Tworzone w niewielkich partiach szczotki do masażu ciała na sucho - wykonane z drewna bukowego, ręcznie nawlekane i klejone, z przepiękną, tygrysią grafiką od Moniki Smetaniuk (prace Moniki znajdą Państwo na instagramie pod @bazgramsobie), pakowane wraz z instrukcją wykonywania masażu w ozdobny woreczek z tożsamym, tygryskowym zadrukiem. Każda dostawa Stasio-szczotek przyprawia nas o szybsze bicie serca i znajduje nowe domy w mgnieniu oka.
Jutowo-konopne, biodegradowalne rękawice posłużą Państwu nie tylko do masażu ciała na sucho, ale także na mokro w postaci myjki, tworząc z wybranym mydłem idealny zestaw kąpielowy. Ręcznie dziergane na drutach i szydełku ze starannie wyselekcjonowanych włókien, dobrze dopasowują się do kształtu dłoni i pięknie złuszczają martwy naskórek podczas masażu, pobudzając przy tym krążenie i przygotowując skórę do kolejnych etapów pielęgnacji.

Jakie korzyści daje masaż szczotką lub rękawicą?

Masaże ciała wykonywane za pomocą szczotki z naturalnego włosia lub rękawicy mają wiele zalet :). Przede wszystkim - złuszczamy martwy i pobudzamy krążenie! Dzięki takim zabiegom skóra staje się odprężona, bardziej sprężysta i gładka w dotyku. Masaż świetnie odświeża skórę i idealnie przygotowuje ją na przyjęcie odżywczych olejów, maseł i składników aktywnych. Z delikatnych głasków ucieszą się ciążowe brzuszki, a z bardziej energicznego ""szorowania"" - partie ciała z cellulitem. Moc masażu dostosowujemy siłą nacisku własnych dłoni, pamiętając, aby zabieg wykonywać okrężnymi, lub pociągłymi ruchami (zawsze w kierunku serca). Nasze szczotki służą do masażu wyłącznie na sucho - rękawice z kolei mogą być również wykorzystywane podczas kąpieli. Dodatkowe stosowanie peelingów do ciała (mechanicznych lub enzymatycznych) stanie się zbędne!

Ręcznie tworzone akcesoria do masażu ciała

Jak prawidłowo wykonać masaż ciała?

Masaż na sucho - szczotką lub rękawicą - należy wykonywać przed kąpielą/prysznicem. Zabieg można wykonywać okrężnymi lub pociągłymi ruchami, zawsze w kierunku serca. Masaż brzucha wykonujemy delikatnie, często okrężnymi ruchami, zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Masaż nóg lub rąk przeprowadzić już można bardziej zdecydowanymi, pociągłymi ruchami, zaczynając od stóp lub dłoni, kierując się wyżej. Jeśli zechcą Państwo masować szyję i dekolt, wówczas kierować powinniśmy się od szyi w dół - cały czas do serca. Nacisk na ciało nie powinien być zbyt delikatny, ale również zbyt mocny, aby nie podrażnić zbytnio skóry. Brzuch, biust i dekolt skorzystają z wolniejszych i delikatniejszych "głasków", natomiast uda, pośladki czy ramiona - z nieco mocniejszych i często bardziej energicznych :). W zależności od potrzeb skóry masaże można wykonywać codziennie lub z kilkudniowymi odstępami. Należy zwracać uwagę na stan skóry, aby nie była zbytnio złuszczona i podrażniona przez intensywnie przeprowadzane zabiegi. Masaż rękawicą może być również wykonany na mokro, podczas kąpieli/prysznica - wówczas rękawica w połączeniu z ulubionym mydłem sprawdzi się również w roli myjki :).

Jak dbać o szczotki i rękawice do masażu?

Pielęgnacja naszych szczotek i rękawic jest bardzo prosta :). Szczotki nie należy moczyć - po użyciu należy spsikać włosie płynem dezynfekującym i przeczesać dłonią, a po przeschnięciu przechowywać w dołączonym bawełnianym woreczku, chroniącym szczotkę przed kurzem. Co kilka miesięcy drewnianą rączkę można zaolejować, przecierając płatkiem kosmetycznym lub bawełnianą ściereczką, nasączoną w oleju jadalnym. Rękawicę przed pierwszym użyciem należy wyprać ręcznie, w letniej wodzie. Raz, dwa razy w tygodniu (przy regularnym stosowaniu, zarówno na sucho, jak i mokro), rękawicę należy przeprać, aby zachować na dłużej świeżość i czystość materiału. Po masażu na mokro rękawicę należy dokładnie wypłukać, wykręcić i powiesić w przewiewnym miejscu, aby dobrze wyschła. Po 3 miesiącach regularnego stosowania należy wymienić ją na nową - zużyty egzemplarz można wyrzucić do przydomowego kompostownika lub bioodpadów, gdyż jest biodegradowalna :).

Rozwiń

Zwiń

Akcesoria do mycia, masażu i pielęgnacji ciała

      pixel