Oczyszczenie i odświeżenie skóry twarzy

W naszym sklepiku znajdą Państwo bogatą ofertę naturalnych, wysokosconcentrowanych hydrolatów ekologicznych, które sprowadzamy z małej, francuskiej destylarni. Hydrolaty stosujemy do oczyszczania skóry (w zastępstwie do toniku) lub jej odświeżenia w ciągu dnia. Odpowiednio dobrany stanie się nieodłącznym towarzyszem porannej i wieczornej pielęgnacji.

Czym są hydrolaty?

Hydrolaty to inaczej wody kwiatowe lub ziołowe, które nasi francuscy przyjaciele pozyskują destylując zebrane uprzednio rośliny źródlaną parą wodną (pod dużym ciśnieniem w specjalnym, tradycyjnym urządzeniu, nazywanym alembikiem). W ten sposób wydzielają z roślin wonne olejki eteryczne, a efektem ubocznym tej pracy jest woda podestylacyjna (hydrolat). Zawiera ona mnóstwo związków roślinnych oraz niewielki procent samych olejków eterycznych. Do wyprodukowania 1 litra hydrolatu zużywa się aż 2 kg materiału roślinnego. Te zamknięte w szklanych farmaceutycznych buteleczkach wegańskie mgiełki stosuje się najczęściej do pielęgnacji twarzy (ale również zmiękczająco do włosów, skóry głowy czy ciała). W zależności od rodzaju działają one naturalnie antybakteryjnie, łagodząco, kojąco, odżywczo lub nawilżająco.
Do naszych hydrolatów dodajemy ferment z rzodkiewki - działa on antybakteryjnie, a przy okazji potrafi podnieść poziom nawilżenia skóry aż o 10%. Możecie je Państwo przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła.

Oczyszczenie i odświeżenie skóry twarzy

Jaki hydrolat wybrać?

W celu dobrania odpowiedniego hydrolatu, prosimy kierować się aktualnymi potrzebami i stanem skóry. Cerom wrażliwym polecamy hydrolat lipowy lub rumiankowy. Tłuste skorzystają z właściwości posiadanych przez nasze wytrawne wody ziołowe: hydrolat lawendowy, rozmarynowy czy hydrolat laurowy. Z kolei cery naczynkowe pokochają hydrolat różany (o pięknym, nienachalnym aromacie) i kocankowy (tu zapach jest kwestią dyskusyjną ;)).

Jak używamy hydrolatów?

Rano
Stosujemy je jako zastępstwo wody z kranu lub toniku. Wystarczy spsikać mgiełką buzię (lub płatek kosmetyczny) i zetrzeć z niej resztki snu, a następnie nałożyć krem, serum lub olejek. Bajecznie proste, prawda? :)
Wieczorem
W połączeniu z dowolnym olejem, hydrolaty pozwolą łatwo usunąć makijaż i przystąpić do kolejnych etapów pielęgnacji. Zmieszane z porcją glinki stworzą remineralizującą maseczkę do twarzy lub ciała. Zastąpią również tonik, przywracając skórze odpowiednie pH.
Do włosów
Zraszamy włosy na całej ich długości i, jeśli potrzeba, wmasowujemy hydrolat w skalp.

Rozwiń

Zwiń

Toniki do twarzy i ekologiczne hydrolaty

      pixel