Nawilżenie, wygładzenie i poprawa ogólnej kondycji włosów dzięki olejom

Błyszczące, nieplączące się, opadajace gładką taflą na ramiona. Burze loków, boby czy krótkie fryzury - wszystkie włosy zasługują na odpowiednią pielęgnację. Oleje stosowane w pielęgnacji włosów pomagają utrzymać je w odpowiedniej kondycji, wzmacniają je, nawilżają i wygładzają. Odpowiednio dobrane do rodzaju włosów (ich porowatości, czyli tego, czy są gładkie, kręcone, z tendencją do puszenia się) sprawiają, że ich pielęgnacja staje się prawdziwą przyjemnością. Nakładane przed myciem, po myciu na końcówki czy od połowy długości. W formie masek, jako wzbogacenie pielęgnacji lub solo - wybór leży w Państwa dłoniach.

Czym jest porowatość włosów?

Wybór odpowiedniego oleju do pielęgnacji włosów zależy w głównej mierze od ich porowatości, czyli tego, jak bardzo łuski włosów są rozchylone. Włosy wysokoporowate posiadają łuski szeroko rozchylone - często się puszą, ciężko je wygładzić, przez co ich stylizowanie jest utrudnione. Brak im blasku, są matowe i podatne na zniszczenia (często się łamią, a końcówki są rozdwojone). Łuski włosów niskoporowatych odznaczają się nieznacznym rozchyleniem - włosy takie są gładkie, zdrowe i lśniące, odporne na działanie czynników zewnętrznych. Nie mają tendencji do puszenia, zdarza się jednak, że szybciej się przetłuszczają. Włosy średnioporowate posiadają z kolei cechy zarówno nisko, jak i wysokoporowatych - ich łuski są rozchylone w umiarkowanym stopniu. Zdarza się, że włosy takie się puszą, bywają matowe i suche, a ich końcówki mogą się rozdwajać.

Nawilżenie, wygładzenie i poprawa ogólnej kondycji włosów dzięki olejom

Który olej będzie najlepszy?

Oleje bogate są w liczne kwasy tłuszczowe - dzięki temu sprawiają, że nasze włosy stają się mocniejsze, bardziej miękkie, wygładzone i pełne blasku. Zabezpieczają również włosy przed nadmierną utratą wilgoci. Włosom wysokoporowatym rekomendujemy oleje bogate w wielonienasycone kwasy tłuszczowe (jak omega-3 i omega-6), których większe cząsteczki "obudowują włos", chroniąc go od zewnątrz i uzupełniając ubytki. Olej malinowy, z pestek śliwki, orzechów laskowych oraz skwalan z trzciny cukrowej nawilżą oraz wygładzą włosy, a także zapobiegną ich nadmiernemu puszeniu. Olej migdałowy, z pestek śliwki czy orzechów laskowych to idealny wybór dla włosów średnioporowatych - tworzą na włosach delikatny, ochronny film, chroniący je przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Dzięki temu włosy są mniej podatne na puszenie, stają się bardziej miękkie, lśniące i gładkie. Oferowany przez nas olej do brody (taaaak, to nie pomyłka!), a nawet masło shea sprawdzą się w pielęgnacji włosów niskoporowatych. Bogate są w nasycone kwasy tłuszczowe, których niewielkie cząsteczki szybko wnikają w strukturę włosów, sprawiając, że są one gładkie, lekkie i pełne blasku. Chronią również włosy przed czynnikami zewnętrznymi.

Jak poprawnie używać olejów w pielęgnacji włosów?

Sposobów olejowania włosów jest kilka, a wybór najlepszej metody zależy od Państwa oczekiwań i typu włosów. Oleje można nakładać na całe włosy oraz skórę głowy, jeśli jest ona sucha i skłonna do podrażnień. Olejowanie włosów od połowy ich długości (ku końcom) sprawi, że będą one bardziej odporne na uszkodzenia i przesuszenie. Oleje odżywią je, nabłyszczą i wygładzą, dzięki czemu może zmniejszyć się również ich puszenie. Zabieg olejowania włosów można przeprowadzić również na kilka sposobów - na sucho lub mokro, przed lub po myciu włosów, korzystając z oleju "solisty" lub w połączeniu z odżywką/maską do włosów. Polecamy więc Państwu testować, aby mogli Państwo wybrać najlepszą drogę, która posłuży ich włosom i sprawi, że pielęgnacja ta będzie prawdziwą przyjemnością :)

Rozwiń

Zwiń

Naturalne oleje w pielęgnacji włosów

      pixel