Oczyszczenie, wygładzenie i remineralizacja skóry

Glinki - czyli sproszkowane minerały - z powodzeniem (i od dawien dawna!) stosowane są w kosmetyce. Można z nich przygotowywać maseczki do twarzy i dekoltu, okłady na całe ciało lub wsypywać do kąpieli, czyniąć z niej odżywcze w mikroelementy SPA :). Oferowane przez nas glinki są naturalne, czyste oraz certyfikowane przez COSMOS i Ecocert. Każda z nich posiada inne właściwości, dlatego też powinny być dobierane indywidualnie do potrzeb skóry.

Czym są glinki?

Glinki to sproszkowane, naturalnie występujące minerały, które po wydobyciu wypiekane są w piecach, aby oczyścić je ze wszystkich organicznych zanieczyszczeń. Bogate w mikroelementy, takie jak wapń, magnez, fosfor, cynk, krzem, żelazo, miedź czy potas. Dzięki swoim właściwościom absorbują zanieczyszczenia i nadmiar sebum, działają antybakteryjnie i oczyszczająco. Wygładzają, wyrównują kolory i ujędrniają, remineralizują oraz wzmacniają skórę. W kosmetyce stosowane są najczęściej w postaci maseczek lub okładów na całe ciało.

Oczyszczenie, wygładzenie i remineralizacja skóry

Jaką glinkę wybrać?

Przedstawiamy Państwu trzy rodzaje glinek - białą, różową i zieloną. Każda z nich posiada szereg dobroczynnych właściwości - oczyszczają, absorbują zanieczyszczenia i pielęgnują skórę. Różnić się będą natomiast siłą i intensywnością działania, co prosimy brać pod uwagę podczas dokonywania wyboru.
Glinka biała, kaolinowa, jest najdelikatniejsza, idealna dla wrażliwych i delikatnych cer. Łagodnie oczyszcza, wygładza i lekko napina skórę. Różowa - mieszanka trzech rodzajów glinek - przeznaczona jest do pielęgnacji cer dojrzałych oraz z tendencją do zaczerwienień, ponieważ wzmacnia naczynka krwionośne, napina i wyrównuje koloryt skóry. Zielona glinka to z kolei must have dla cer przetłuszczających się. Dogłębnie oczyszcza, domykając pory i pomagając w walce z niedoskonałościami. Matuje i reguluje wydzielanie sebum.

Jak używamy glinek?

Wystarczy wymieszać łyżkę stołową glinki, lub mieszanki kilku glinek z odrobiną wody lub hydrolatu, a powstałą z takiego połączenia maseczkę nałożyć na wybrane partie skóry (tak, jak robią to Panie w gabinetach kosmetycznych). Najlepiej wykonywać maseczkę na wieczór lub w dzień wolny od pracy, tak, aby mogła spocząć na nas przez ok. 10 minut. W tym czasie należy zadbać o to, by nie zaschła na skórze (można położyć na twarzy wilgotny ręczniczek, zraszać buzię hydrolatem lub wodą termalną). Następnie wystarczy spłukać twarz ciepłą wodą i voila - jesteśmy gotowi do nałożenia kremu lub olejku.

Rozwiń

Zwiń

Glinki i maseczki do twarzy

      pixel