Tak zwanym ścierniwem, czyli składnikiem złuszczającym w naszym peelingu śliwkowym jest cukier trzcinowy, którego kryształki są twarde i mają stosunkowo ostre krawędzie. Tego typu ścierniwo jest zdecydowanie zbyt mocne dla delikatnej skóry twarzy i mogłoby powodować podrażnienia oraz mikrouszkodzenia. Zdecydowanie więc zalecamy korzystanie ze Śliwki od szyi w dół ;). Do oczyszczania twarzy polecamy natomiast peeling w tubie - Chałwę.
To jedno z pytań, na które nie potrafimy udzielić 100% trafnej odpowiedzi. Teoretycznie rzecz biorąc, zawartości peelingu jako substancji o charakterze stałym nie określa się w mililitrach, lecz w gramach - nie powinien się więc klasyfikować jako płyn, dla którego obowiązuje nas limit 100 ml pojemności. W praktyce niestety wiemy, że podczas kontroli bagażu podręcznego na lotnisku nasi Klienci niejednokrotnie stawali przed koniecznością wyrzucenia całego słoika peelingu do kosza :(. Dla pewności radzimy więc przewozić peeling w bagażu rejestrowanym lub, niestety, całkiem z niego zrezygnować :(.
Z dumą prezentujemy na naszej stronie wyniki badań aplikacyjnych poszczególnych kosmetyków. W przypadku Śliwki, aż 93% badanych* uważa, że pozostawia ona uczucie nawilżonej i odżywionej skóry :). Od siebie możemy tylko dodać, iż peeling pozostawia na skórze delikatną warstwę ochronną, która zapobiega utracie wilgoci z naskórka :).
* Badanie aplikacyjne przeprowadzone przez niezależne laboratorium na grupie 30 osób w wieku 18-64 lat, o skórze suchej i normalnej. Czas badania - 4 tygodnie.