Brokatowe piegi – czym są, jak je nosić i gdzie kupić najlepszy brokat ekologiczny?

2023-05-24
Brokatowe piegi – czym są, jak je nosić i gdzie kupić najlepszy brokat ekologiczny?

Od momentu, gdy pojawiły się w naszej ofercie, brokatowe piegi nieustannie budzą ogromne emocje – mało kto potrafi przejść obok nich obojętnie. I choć w naszych progach, zarówno tych rzeczywistych, jak i wirtualnych, pojawiają się głównie zachwyceni entuzjaści bio brokatu, zdarzają się również sceptycy, których trzeba przekonać do odrobiny brokatowego szaleństwa w codziennym życiu ;) Dla tych z Państwa, którzy dopiero niedawno po raz pierwszy usłyszeli o brokatowych piegach Ministerstwa i tych, którzy przed zakupem pierwszego pudełeczka ekologicznego brokatu mają jeszcze pewne wątpliwości, przygotowaliśmy garść odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania. Zapraszamy!

Co to są piegi brokatowe?

Brokatowe piegi to nic innego jak biodegradowalne brokaty do ozdabiania twarzy (i ciała), które ochrzciliśmy piegami z uwagi na nasz ulubiony sposób ich aplikacji – na nosy i policzki :) Oferujemy je pod naszą siostrzaną marką Facegroovin’ w aż ośmiu wariantach kolorystycznych, od bardzo subtelnych po naprawdę szalone! W każdym opakowaniu bio brokatu znajduje się 10 gramów błyszczących drobinek w dwóch wielkościach – 1 mm oraz 2,4 mm.

Czy bio brokat jest naturalny?

Nasze błyszczące piegi produkowane są z połączenia zrównoważonych surowców naturalnych i syntetycznych, a co najważniejsze – są całkowicie pozbawione plastiku. Ich głównym tworzywem jest rayon, czyli materiał uzyskany na drodze specjalnej obróbki chemicznej celulozy. Tak powstały materiał następnie pokrywa się odpowiednią mieszanką pigmentów, żywicy, gliceryny, mocznika i wody, aby wycięte z niego drobinki miały pożądany kolor i pięknie odbijały światło :) W efekcie końcowym uzyskuje się ekologiczny brokat, biodegradowalny w słodkiej wodzie, nietoksyczny dla ryb i innych organizmów wodnych. Jest to także produkt wegetariański, lecz nie wegański, z uwagi na zawartość naturalnego szelaku.

Czy brokatowe piegi zawierają mikę?

Tak, nasze brokatowe piegi zawdzięczają swoje piękne kolory mikom - syntetycznym oraz mineralnym. Wykorzystana przy produkcji bio brokatów mika mineralna pochodzi z USA i jej wydobycie regulowane jest przepisami krajowymi, określającymi zasady zachowania bezpieczeństwa i higieny pracy.

Jak używać bio brokatu?

Jesteśmy zdania, że brokat jest doskonałym poprawiaczem humoru i stylowym dodatkiem nie tylko na imprezy – konsekwentnie lansujemy modę na noszenie go na co dzień! Wspominaliśmy już, że uwielbiamy aplikować brokaty na twarz tak, aby imitowały piegi na nosie i policzkach, ale doskonale wiemy, że wymaga to odrobiny odwagi i sprzyjających warunków w miejscu pracy ;) Popularnym zastosowaniem naszych ekologicznych brokatów jest również włączanie ich do makijażu – nakładanie na szczyty kości policzkowych razem z rozświetlaczem lub w jego zastępstwie, czy dodawanie kilku drobinek na powieki jako uzupełnienie makijażu oczu - tutaj prosimy jednak Państwa o szczególną uwagę podczas aplikacji by brokat nie dostał się do oczu - może powodować podrażnienie śluzówki - i skorzystanie z dobrego kleju kosmetycznego. Latem natomiast bio piegi brokatowe wyglądają pięknie na odsłoniętych obojczykach czy dekolcie!

Jak przykleić piegi brokatowe?

Dla skutecznej aplikacji brokatu na skórę i uzyskania wielogodzinnej trwałości warto wyposażyć się w kosmetyczny klej do brokatu, który mogą Państwo znaleźć w drogeriach w ofercie wybranych marek makijażowych. Nie jest to jednak konieczne – brokatowe drobinki można z powodzeniem nakładać z wykorzystaniem już posiadanych kosmetyków pielęgnacyjnych. Ważne, aby były to produkty, które nie wchłaniają się w skórę w stu procentach, lecz pozostawiają na jej powierzchni delikatnie lepką warstwę, która przytrzyma brokat na skórze bez osypywania :) Spośród kosmetyków Ministerstwa w tej roli najlepiej sprawdza się Balsam-maska do ust Miód, ale nie ustępują mu na krok nasze regenerujące balsamy w sztyfcie czy Odżywczy balsam do ciała w kostce Szafran. Istotne jest także, aby nabierać brokat z opakowania i wklepywać go w skórę czystymi, suchymi palcami – tak, aby przyklejał się do warstwy produktu na twarzy, a nie zostawał na palcach. Po aplikacji natomiast warto pamiętać, że mamy go na skórze i unikać jej odruchowego dotykania czy pocierania.

Na ile wystarcza puszka bio brokatu?

Czas użytkowania jednego opakowania ekologicznego brokatu Facegroovin’ oraz liczba możliwych aplikacji jest kwestią niezwykle indywidualną i trudną do określenia choćby w przybliżeniu, jeśli nie satysfakcjonuje nas ogólnikowe sformułowanie typu „Wystarcza na kilkadziesiąt użyć”. W praktyce wszystko zależy od tego jak często nakładają Państwo brokat, w jak dużej ilości oraz czy zachowują Państwo ostrożność podczas jego używania, by nie wysypał się z opakowania lub nie trafił w niepowołane małe rączki ;)

Gdzie kupić brokat ekologiczny?

Wszystkich zainteresowanych zakupem bio brokatów zapraszamy do sklepów stacjonarnych Ministerstwa Dobrego Mydła w Warszawie oraz Szczecinie, do sklepu internetowego www.ministerstwodobregomydla.pl oraz wybranych sklepów partnerskich w całej Polsce. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w zakładce Gdzie nas spotkasz :)

Pokaż więcej wpisów z Maj 2023
pixel