Polecany
  • Bio brokat - rainbow freckles
  • Bio brokat - rainbow freckles

Bio brokat - rainbow freckles

49,00 zł
Dodaj do ulubionych
  • Bio brokat do zdobienia ciała i twarzy.
  • Kolor: szalony mix trzech nasyconych kolorów: niebieskiego, zielonego i czerwonego, z dodatkiem zgaszonego złota.
  • Waga: 10 g (mix wielkości: 2,4 mm oraz 1 mm)
  • Produkt sypki, pakowany w złotą, aluminiową puszkę.
Opis

Brokatowe piegi, proszę Państwa, nie służą niczemu, poza ozdobą.
A może właśnie wszystkiemu? Bo jak wycenić w dzisiejszym czasie 10 gramów szaleństwa? Sprawdziliśmy te migotliwe drobiny nie tylko na imprezach i festiwalach, ale też w pracy, sklepie i w barze z hummusem. Super są. Siedzą zawadiacko na policzkach, i wyłapują pojedyncze promienie słońca, odbijając je radośnie.
Nasz brokat można przykleić na specjalny klej do brokatu, ale przylgną do nas też jeśli posmarujemy skórę balsamem do ust, masełkiem, lepkim olejkiem.
Są dla nas codziennością i tego życzymy też Państwu, żeby buzie się Wam skrzyły i wywoływały uśmiech na twarzach przechodniów, żeby Wam się błyszczały dzieci i miłości, psy i przyjaciele.
Tego nam trzeba kiedy bywa pod górkę. Zwykłego, szczerego uśmiechu.

UWAGA: Jeśli nakładasz brokat na ruchomą powiekę lub blisko oka, zadbaj o jego mocne przytwierdzenie - używaj specjalnego, kosmetycznego kleju do brokatu. W innym przypadku brokat może osypywać się i podrażniać delikatną śluzówkę oka.
Produkt wegetariański (zawiera ok. 4% szelaku).
Przechowuj w suchym miejscu, z dala od wilgoci.

* W każdym opakowaniu znajdziesz miesięczny kod do aplikacji Facegroovin'!
O aplikacji Facegroovin':
Czy wiesz, że Twoja twarz składa się z ponad 50 mięśni, a jej świeży i młodzieńczy wygląd zależą w dużej mierze właśnie od ich kondycji? Czy wiesz, jak ogromny wpływ na proces starzenia się twarzy ma Twój kręgosłup i prawidłowa postawa ciała?
Kosmetyki mogą wiele, ale nie zawrócą czasu. Medycyna estetyczna to zabiegi dla osób gotowych na spotkanie z igłą lub skalpelem. Metoda Facegroovin' uczy jak kształtować mięśnie twarzy tak, jak ćwiczymy mięśnie łydek, ramion i pośladków - w sposób naturalny, skuteczny i nieinwazyjny. Marzysz o pięknym, świeżym wyglądzie? Zapracuj na niego!
Facegroovin' to najpiękniejsza na świecie muzyczna aplikacja do ćwiczeń oraz masażu twarzy i ciała dla osób na każdym poziomie zaawansowania. Pobierz, wypełnij prostą ankietę i ćwicz z nami w rytm muzyki :). A z kodem, który otrzymasz razem z puszeczką brokatu, otrzymujesz 30 dni ćwiczeń za darmo!

Sposób użycia

Jak przykleić bio brokat do ciała lub twarzy?

Krok I

Posmaruj skórę kremem, olejkiem, balsamem do ust lub nałóż kosmetyczny klej do brokatu

Krok II

Czystym i suchym palcem nabierz odrobinę brokatu i przyłóż do skóry

Voila!

Tak przyklejony brokat będzie trzymał się skóry przez kilka godzin :)

Skład

Biodegradowalna pochodna celulozy, gliceryna roślinna, woda, szelak, mix mik mineralnych (mika mineralna stosowana w produkcji naszych brokatów pochodzi z USA - jej wydobycie regulowane jest przepisami krajowymi, określającymi zasady zachowania bezpieczeństwa i higieny pracy)

Certyfikaty i nagrody
Zdjęcia przedstawiają przykładowe aranżacje z wykorzystaniem danego produktu. Cena nie obejmuje elementów dekoratorskich i dotyczy 1 sztuki opisywanego produktu.

Q&A

Na co przyklejać bio brokat Facegroovin'?

Brokaty najlepiej przyklejać z wykorzystaniem specjalnego kosmetycznego kleju do brokatu, który można znaleźć w ofercie wybranych marek makijażowych. Można również wykorzystać w tym celu posiadane kosmetyki do pielęgnacji – spośród asortymentu Ministerstwa polecamy Państwu szczególnie balsam-maskę do ust Miód, regenerujące balsamy w sztyfcie lub ulubiony olejek/serum/krem do twarzy :)

Czy brokat mogę nakładać na powieki?

Bio brokaty Facegroovin' mogą być wykorzystane w makijażu oczu, jednak sugerujemy zachowanie najwyższej ostrożności podczas aplikacji brokatu oraz przyklejanie go z wykorzystaniem specjalistycznego kosmetycznego kleju do brokatu, aby zapobiec przedostaniu się drobinek do wnętrza oka - brokat może osypywać się i podrażniać delikatną śluzówkę oka.

Jak długo brokatowe piegi trzymają się skóry?

To, jak długo brokat utrzyma się na skórze, zależy od dwóch czynników – od wyboru produktu, na który przykleimy drobinki oraz od późniejszego odruchowego dotykania jej i pocierania ;) Z naszego doświadczenia dobrze przyklejony i nieruszany brokat trzyma się na twarzy spokojnie nawet przed kilkanaście godzin.

Czym zmyć brokat ze skóry?

Nasze bio piegi/ brokaty bez problemu zmywają się z powierzchni skóry samą wodą, jednak dla naszej skóry istotne jest dokładne zmycie z jej powierzchni produktu, na który brokat został przyklejony – w tym celu najlepiej sięgnąć po sprawdzony produkt do demakijażu i oczyszczania twarzy, jak np. nasz hydrofilowy olejek Róża-Malina lub piankę Morela :)

Czy brokaty są jednorazowego czy wielorazowego użytku?

Jeśli są Państwo na tyle zdeterminowani, aby raz użyty brokat delikatnie zdrapać z powierzchni skóry z powrotem do opakowania, teoretycznie wykonalne jest użycie go wielokrotnie ;) Zdecydowanie łatwiejszym i bardziej higienicznym rozwiązaniem jest jednak używanie brokatu jednorazowo.

Czy brokatowe piegi posiadają jakiś zapach?

Nie, brokaty są produktami bezzapachowymi :)

Czy planują Państwo wprowadzenie próbek bio brokatów?

Nie przewidujemy wprowadzenia do sprzedaży próbek bio brokatów. Zachęcamy jednak do dzielenia się i wymienianiu kolorami z bliskimi - puszka 10g to sporo dobrego do podziału :) Tych z Państwa, którzy mają możliwość odwiedzić nasze sklepiki stacjonarne lub udać się do sklepu partnerskiego, zachęcamy do obejrzenia i wypróbowania testerów brokatów na miejscu :)

Czy brokatowe piegi mogą uczulić?

Każdy produkt nakładany na skórę może uczulić, szczególnie jeśli mają Państwo alergię na którykolwiek z jego składników. Przed pierwszą aplikacją zachęcamy do przeprowadzenia tzw. próby uczuleniowej w zgięciu łokcia.

Czy bio brokaty Fg' są wodoodporne?

Nie, same brokaty nie są wodoodporne i bez problemu zmywają się z użyciem wody. Nie wykluczamy jednak, że na rynku dostępny jest wodoodporny kosmetyczny klej do brokatu, który mógłby zapewnić trwały efekt także w kontakcie z wodą :)

Jak dobrać kolor piegów/ brokatu do swojej urody?

Istnieje kilka różnych aspektów, którymi możemy się kierować, decydując o wyborze koloru brokatu – pod uwagę warto wziąć typ urody, preferowaną kolorystykę w makijażu czy kolorystykę noszonej biżuterii. Różne mogą być także preferencje dotyczące efektu – czy ma być subtelny, czy widoczny z daleka ;) Jeśli nie są Państwo pewni co do koloru brokatu i potrzebują pomocy w doborze, zachęcamy do lektury specjalnie przygotowanego w tym celu wpisu na naszym blogu :)

Czy brokatowe piegi są wegańskie?

Niestety, z uwagi na niewielką zawartość szelaku, czyli naturalnej żywicy wydzielanej przez owady zwane czerwcami, nasze brokaty nie są wegańskie :( Są natomiast odpowiednie dla wegetarian.

Czy bio brokaty Facegroovin' zawierają mike?

Tak, w zależności od wybranego koloru brokaty zawierają mieszankę mik syntetycznych i/lub mineralnych. Pragniemy jednocześnie poinformować, że mika mineralna stosowana w produkcji naszych brokatów pochodzi z USA – jej wydobycie regulowane jest przepisami krajowymi, określającymi zasady zachowania bezpieczeństwa i higieny pracy.

Czy mogę zmyć piegi do umywalki/wanny?

Tak, nasze brokatowe piegi są w pełni biodegradowalne w słodkiej wodzie, można więc bez przeszkód zmywać je do umywalki czy wanny, a w warunkach terenowych także do naturalnych zbiorników wodnych – są nieszkodliwe dla ryb i innych organizmów wodnych :)

Czy przykleję piegi na hydrolat/krem/serum od Państwa?

Aby przykleić się do naszej skóry, brokaty potrzebują nieco lepkiego lub tłustego podłoża – najlepiej w tej roli sprawdzą się produkty, które nie wchłaniają się całkowicie w skórę, lecz pozostawiają na jej powierzchni delikatną warstewkę. Spośród wymienionych produktów nie sprawdzi się hydrolat, jednak krem czy serum jak najbardziej. Efekt uzyskany z ich wykorzystaniem będzie jednak nieco mniej trwały i utrzyma się na skórze krócej niż w przypadku produktów o gęstszej, treściwszej formule, jak np. regenerujących balsamów w sztyfcie czy balsamu-maski do ust Miód.

Gdzie nakładać bio brokat?

Gdzie tylko Państwu podpowie fantazja ;) Naszymi ulubionymi metodami aplikacji brokatu jest noszenie go na nosie i policzkach w roli błyszczących, brokatowych piegów, na szczytach kości policzkowych zamiast rozświetlacza, na dekolcie i obojczykach lub wzbogacanie nimi makijażu oczu :) W przypadku aplikowania brokatu na powieki zalecamy jednak szczególną ostrożność i przyklejanie go z wykorzystaniem specjalnego, kosmetycznego kleju do brokatu, aby drobinki nie dostały się do wnętrza oka.

Czy oferujecie brokat w innej pojemności?

Niestety nie – brokaty są dostępne w sprzedaży wyłącznie w opakowaniach zawierających 10 gramów produktu.

Czy planują Państwo mieszanie obecnych kolorów?

Na ten moment nie mamy takich planów. W aktualnej ofercie znajduje się brokat Rainbow Freckles, który stanowi mieszankę czterech kolorów: niebieskiego, zielonego, czerwonego i zgaszonego złota. Jeśli zależałoby Państwu na uzyskaniu miksu innych odcieni, warto rozważyć wspólny zakup brokatów z drugą osobą i samodzielne wymieszanie kolorów między sobą :)

Na ile użyć wystarcza 10 g brokatu? Czy to wydajny produkt?

Wszystko zależy od tego jak często będą Państwo nakładać brokat, w jak dużej ilości oraz na jak dużą powierzchnię skóry. Duże znaczenie ma także ostrożność podczas otwierania opakowania i aplikowania brokatu, jak i to, czy opakowanie nie dostanie się w niepowołane małe rączki ;) Udzielenie precyzyjnej odpowiedzi o liczbie możliwych użyć jest trudnym zadaniem – w przybliżeniu powiedzielibyśmy, że jedno opakowanie brokatu wystarcza nawet na kilkadziesiąt użyć.

Czy brokat posiada datę ważności?

Tak, każde opakowanie naszych brokatowych piegów ma datę minimalnej trwałości podaną na spodzie opakowania.

Czy mogę używać brokatu po upłynięciu terminu przydatności?

Termin przydatności każdego z naszych produktów to gwarancja jego bezpieczeństwa, stabilności i deklarowanych właściwości – nie rekomendujemy więc używania brokatów po upływie daty minimalnej trwałości podanej na spodzie każdego opakowania.

Do czego służy kod pod wieczkiem? Czym jest aplikacja Facegroovin'?

To specjalny kod, umożliwiający korzystanie z aplikacji mobilnej Facegroovin’ przez 30 dni za darmo. Facegroovin' to drugi projekt Ani i Uli prowadzony wspólnie z Edytą Maksimowicz – twórczynią autorskiej metody pracy, łączącej w sobie (auto)masaż i trening mięśni twarzy oraz ćwiczenia całego ciała, wykonywane w rytm muzyki :) W mobilnej aplikacji na IOS i Android mogą Państwo nauczyć się techniki automasażu twarzy, możliwego do wdrożenia w ramach rutyny pielęgnacyjnej, oraz codziennie ćwiczyć z Edi, by uzyskać konkretne korzyści – od ujędrnienia skóry po poprawę owalu twarzy.

Jestem posiadaczką cery tłustej, czy mogę nakładać piegi?

Tak, piegi można nakładać na każdy rodzaj cery. Zalecamy natomiast odpowiednio do rodzaju skóry dobierać produkt, na który będą one naklejane :)

Czy wszystkie piegi posiadają dwa rodzaje drobinek?

Tak, wszystkie kolory brokatów zawierają w opakowaniu drobinki o dwóch wielkościach – większe 2,4 mm i mniejsze 1 mm.

Czy skóra na policzkach nie zapcha się od tłustej bazy, stosowanej pod brokat?

Tendencja do tzw. zapychania porów jest kwestią bardzo indywidualną – jeśli Państwa cera ma taką skłonność, rekomendujemy aplikowanie brokatu na kosmetyczny klej do brokatu nakładany punktowo w minimalnej ilości.

Jak nakładać piegi?

Piegi nakładamy suchym palcem na skórę uprzednio posmarowaną cienką warstwą kosmetycznego kleju do brokatu lub wybranego produktu pielęgnacyjnego o nieco lepkim wykończeniu (np. balsamu-maski do ust Miód, olejku, kremu lub regenerującego balsamu w sztyfcie Ministerstwa).

Czy brokatowe piegi mogę zastosować również u dzieci?

Tak, brokat może być stosowany na dziecięcej skórze, jednak dzieci powinny używać go wyłącznie pod nadzorem osoby dorosłej. Ponieważ drobinki brokatu to małe elementy, które mogą zostać połknięte przez dzieci, zalecamy również przechowywanie brokatów w miejscu dla nich niedostępnym.

Jeśli mają Państwo pytania związane z wybranym produktem, prosimy zamieścić je w formularzu. Odpowiemy mailowo w ciągu 48h, a zadane pytanie pojawi się w tej zakładce, aby pomóc innym klientom w wyborze :)
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Opinie
Liczba wystawionych opinii: 15
5
14
4
1
3
0
2
0
1
0
Kliknij ocenę aby filtrować opinie
Olga, Wrocław
Opinia potwierdzona zakupem
5/5
Mój synek pokochał ten brokat i chce w nim chodzić do przedszkola. Ja mam swój "syrenkowy", ten będzie jego (ale mogę pożyczać!).
2024-06-05
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Marzena, Gliwice
Opinia potwierdzona zakupem
5/5
kupiłam córce w prezencie, wyglądała absolutnie rewelacyjnie. Dobrze się trzyma skóry i nie uczula
2024-05-31
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Małgorzata, Wrocław
Opinia potwierdzona zakupem
5/5
Jeden z odważniejszych brokatów, ale - wbrew moim obawom - wystarczyło, że nałożyłam go raz i pokochałam. Bardzo dobrze wygląda na skórze, wywołuje uśmiech nie tylko mój, ale też osób wokół.
2024-02-17
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Katarzyna, Warszawa
Opinia niepotwierdzona zakupem
5/5
Dostałam w prezencie urodzinowym i to kulminacja półki na każdej imprezie, trzymam na tłustej bazie na skórze
2024-01-27
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Patrycja, Łódź
Opinia potwierdzona zakupem
5/5
Mój pierwszy brokat z MDM, ale nie ostatni, kupiłam już inne kolory. Wersja rainbow jest zdecydowanie najbardziej szalona, mix świetnych kolorów. Must have każdej imprezy!
2023-12-30
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Małgorzata, Łódź
Opinia potwierdzona zakupem
5/5
Kolorowe piegi polecaja się na kolorowe dni :) Zdradzam sekret: Każdy dzień może być kolorowy, jeśli tylko zaaplikujesz trochę magii na policzki ;) Pudełko jest spore i spokojnie można się podzielić brokatem z psiapsiółkami.
2023-12-08
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Joanna, Wejherowo
Opinia potwierdzona zakupem
5/5
Toż to cudo jest! Córeczka pokochała, a ja razem z nią :) Piegi są fajne nie tylko na imprezę, ale też na codzień. Mamy już 3 kolory i planuję kolejne. Zdecydowanie polecam!
2023-11-16
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Urszula, Czubrowice
Opinia potwierdzona zakupem
5/5
Są super! Ostatnio moja znajoma jak mnie zobaczyła w piegach w pracy, to stwierdziła, że ja to jednak odważna jestem. I to mocno tak do mnie dotarło, że w końcu mam gdzieś co inni o mnie pomyślą. Podobają mi się ogromnie, urozmaicają codzienność, czy uzupełniają imprezowy look. To co mnie zaskoczyło, że wśród otaczających mnie osób, odbiór piegów był zawsze pozytywny.
2023-06-27
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Agata, Wrocław
Opinia potwierdzona zakupem
5/5
Wyglądają szałowo!
2023-06-21
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Agnieszka, KŁAJ
Opinia potwierdzona zakupem
5/5
Fajna sprawa. Dzięki uwielbiają. Ja korzystam bardziej do sesji zdjeciowej lub po prostu na imprezę. Polecam!
2023-06-03
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Anna, Gliwice
Opinia potwierdzona zakupem
5/5
Wspaniałe! Można się poczuć jak jednorożec
2023-05-18
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Aleksandra, Koszyce Małe
Opinia potwierdzona zakupem
5/5
Odkad je wyprobowalam chce byc jak Pan Kleks i kolekcjonowac piegi! Cudne, kolorowe i niesamowicie rozweselajace
2023-04-23
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Kamila, Biskupice
Opinia potwierdzona zakupem
5/5
Cudności! Od kontaktu z klientem, opakowania przez różnorodny rozmiar i pieknotę ogolną piegów ❤️
2023-04-14
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Martyna, Ostrowite
Opinia potwierdzona zakupem
5/5
Odebrałam właśnie paczuszkę i jestem zachwycona kolorowym brokatem. Dodaje magii do codzienności :)
2022-12-23
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Justyna, Rybnik
Opinia potwierdzona zakupem
4/5
Brokat jest cudowny i polecam go z całego serca. Odjęłam jednak jedną gwiazdkę za opakowanie - puszka jest co prawda bardzo ładna, ale otwieranie jej to mordęga, trzeba bardzo uważać, żeby przy jej otwieraniu nie wysypać połowy produktu. Dodatkowo naklejka w środku sprawia że część brokatu się do niej przykleja - szkoda trochę tego zmarnowanego produktu plus to też sprawia że piegi latają wszędzie dookoła. Ale nawet pomimo uciążliwego opakowania uważam że warto!
2023-08-07
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Weryfikujemy, czy Klient zakupił dany produkt. Wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

Poradnik

2023-05-24

Brokatowe piegi – czym są, jak je nosić i gdzie kupić najlepszy brokat ekologiczny?

Brokatowe piegi – czym są, jak je nosić i gdzie kupić najlepszy brokat ekologiczny?

Od momentu, gdy pojawiły się w naszej ofercie, brokatowe piegi nieustannie budzą ogromne emocje – mało kto potrafi przejść obok nich obojętnie. I choć w naszych progach, zarówno tych rzeczywistych, jak i wirtualnych, pojawiają się głównie zachwyceni entuzjaści bio brokatu, zdarzają się również sceptycy, których trzeba przekonać do odrobiny brokatowego szaleństwa w codziennym życiu ;) Dla tych z Państwa, którzy dopiero niedawno po raz pierwszy usłyszeli o brokatowych piegach Ministerstwa i tych, którzy przed zakupem pierwszego pudełeczka ekologicznego brokatu mają jeszcze pewne wątpliwości, przygotowaliśmy garść odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania. Zapraszamy!

2023-02-16

Brokatowe szaleństwo – poznaj biodegradowalne brokaty do twarzy i ciała Facegroovin’!

Brokatowe szaleństwo – poznaj biodegradowalne brokaty do twarzy i ciała Facegroovin’!

Wystarczyło, żeby Ania raz pokazała się w mediach społecznościowych z brokatowymi piegami na twarzy, a we wszystkich kanałach Ministerstwa zawrzało. Od tamtej pory tygodniami zalewała nas fala komentarzy, maili i telefonów – czy będą, kiedy będą, w jakich kolorach, jak je nosić i DLACZEGO JESZCZE ICH NIE MA??? – zaskakując chyba całą ministerialną ekipę… poza Anią, która od początku czuła, że to będzie HIT ;) Brokaty zdominowały nasz grudzień i styczeń, przyćmiewając swoim blaskiem pozostałe nowości produktowe, a przecież było ich sporo (o czym opowiemy więcej niebawem :)). Tym z Państwa, których jeszcze nie ogarnęło brokatowe szaleństwo, pragniemy przedstawić je nieco bliżej. Zapraszamy!

pixel