Który olej lub masło wybrać?
Potrzeby naszej skóry to sprawa bardzo indywidualna. Niejednokrotnie używamy kilku produktów na poszczególne jej partie. Wynika to z różnej ekspozycji na czynniki środowiskowe, pielęgnacyjnej rutyny, stylu życia, czy aktualnych potrzeb skóry.
Jeśli szukacie Państwo produktu uniwersalnego, który sprawdzi się w pielęgnacji całego ciała i będzie mógł być wykorzystany w pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej i delikatnej, a także niemowląt i dzieci - polecamy masło shea oraz olej ze słodkich migdałów. Obydwa surowce są hipoalergiczne i, choć delikatne, naprawdę skuteczne. Koją podrażnienia, wspierając regenerację skóry, chronią przed utratą wody z naskórka, przyczyniając się do wzrostu jej nawilżenia, a także odżywiają i wygładzają skórę. Olej śliwkowy z kolei pięknie odżywia i uelastycznia, sprawiając, że skóra staje się bardziej sprężysta i gładka. Idealny w pielęgnacji twarzy, dłoni, jako odżywka do skórek okalających paznokcie. Olej orzechowy to z kolei nasz numer jeden w jesiennej i zimowej pielęgnacji! Poza cudownymi właściwościami odżywczymi i nawilżającymi, cudownie relaksuje i poprawia nastrój. Kiedy mokro w butach, zimny wiatr zawiewa w plecy lub kiedy okazuje się, ze pomimo sprawdzenia pogody wszystko jest nie tak - bo jesień! Olej z orzechów laskowych zdaje się być wówczas tym jedynym.
Jak używamy olejów i maseł w pielęgnacji ciała?
Stosujemy je jako zastępstwo (lub uzupełnienie) balsamów, maseł czy kremów do ciała. Nakładamy solo na skórę i delikatnie, okrężnymi ruchami wmasowujemy, aż do całkowitego wchłonięcia. Skóra może być również delikatnie zwilżona, np. po kąpieli lub prysznicu, dzięki czemu olejki i masła szybciej się wchłoną i zapobiegną nadmiernemu odparowywaniu wody z naskórka - a to z kolei przeniesie się na wzrost poziomu nawilżenia :). Olejami można również wzbogacić ulubiony balsam lub krem do ciała - wówczas, w osobnym naczynku, mieszamy porcję balsamu/kremu z kilkoma kroplami wybranego oleju, mieszamy i nakładamy na skórę, masując (rekomendujemy przygotowanie porcji do użycia "na raz").