Olej orzechowy w skrócie
- - w 100% naturalny, nierafinowany,
- - odżywia, nawilża, wspiera regenerację skóry,
- - wygładza i pozostawia skórę promienną,
- - szybko się wchłania,
- - redukuje widoczność naczynek, wyrównuje koloryt skóry,
- - reguluje wydzielanie sebum,
- - uelastycznia i ujędrnia,
- - może być stosowany do pielęgnacji skóry twarzy, ciała, włosów i paznokci.
Zimnotłoczony, nierafinowany olej z orzechów laskowych. Otula skórę przyjemnym, naturalnym orzechowym aromatem. Olejek orzechowy intensywnie nawilża skórę, odżywia i natłuszcza, niwelując nieprzyjemne uczucie ściągnięcia. Zmniejsza szorstkość skóry, koi, łagodzi ewentualne podrażnienia oraz wykazuje działanie regeneracyjne (stosowany zarówno na skórę, jak i włosy oraz paznokcie).
Szybko się wchłania, nie obciąża skóry, a przy tym reguluje wydzielanie sebum. Zmniejsza widoczność porów i ilość niedoskonałości, będąc tym samym odpowiednim w pielęgnacji cery mieszanej, tłustej i problematycznej.
Uelastycznia, ujędrnia, zmiękcza i wygładza. Poprawia koloryt skóry i sprawia, że staje się ona promienna i wygląda zdrowo - z powodzeniem stosowany jest w pielęgnacji cery dojrzałej, suchej, matowej i zmęczonej. Dodatkowo redukuje widoczność popękanych naczynek krwionośnych i zmniejsza rumień.
Poza tym, to nasz absolutny numer jeden w sezonie jesienno-zimowym. Faworyt w walce z chandrą i stresem. Sprawdzony w stanach ekstremalnego przemarznięcia poprzystankowego, kiedy wracamy do domu biegiem pod wiatr, całkiem bez szalika, za to z deszczem w butach. Rekomendujemy wówczas natychmiastowy, długi i ciepły prysznic, a następnie energiczne natarcie wilgotnej skóry olejem orzechowym. Rytuał taki szybko przywraca równowagę psychofizyczną, choć skacząc przez kałuże gotowi jesteśmy przysiąc, że nic nas już dziś nie uratuje. Otulenie się rozgrzewającym aromatem rozluźnia nawet najbardziej napięte mięśnie i przygotowuje odprężone ciało do wskoczenia w wygodny, domowy dresik.
Kosmetyk wegański - potwierdzone certyfikatem V-Label Vegan.
Stosuj jako: zamiennik kremu do twarzy i ciała, olejek do masażu, olejek do olejowania włosów po całej długości oraz na ich końcówki, olejek do paznokci i okalających je skórek
Olejek do twarzy: Nanieś na oczyszczoną, zwilżoną (np. hydrolatem lipowym) skórę twarzy, szyi i dekoltu. Olejek możesz również aplikować na Cukier - wodne, nawilżające serum-booster lub wymieszać obydwa produkty w zagłębieniu dłoni i mix aplikować na skórę. Następnie delikatnie, okrężnymi ruchami wmasuj, aż do całkowitego wchłonięcia.
Olejek do masażu: Wydozuj porcję olejku na dłonie, nanieś na oczyszczoną skórę i wykonaj masaż wybranej partii ciała. W razie potrzeby wydozuj kolejną porcję olejku i kontynuuj masaż. W codziennej pielęgnacji nakładaj na oczyszczoną, zwilżoną (np. hydrolatem) skórę.
Olejek do włosów: Przed myciem - olejowanie po całej długości włosów: Wydozuj porcję olejku na dłoń, rozetrzyj i rozprowadź na suchych, lub zwilżonych (np. hydrolatem) włosach. Zawiń w czepek i pozostaw na kilkanaście minut, następnie umyj włosy jak zawsze.
Po myciu - olejek na końcówki włosów: Wydozuj porcję olejku na dłoń, rozetrzyj i przeczesz włosy palcami - od połowy długości, po same końce.
Olejek do paznokci: Aplikuj kroplę olejku na każdy paliczek. Półkolistymi ruchami wmasuj olejek w płytkę paznokcia i skórki ją okalające.
Tylko do użytku zewnętrznego. Unikaj kontaktu z oczami. Przechowuj w miejscu chłodnym, suchym i zacienionym.
Cera sucha, naczynkowa, dojrzała
Krok III
odżywienie & ochrona
100% olej z orzechów laskowych
Zimnotłoczony olej z orzechów laskowych sprawdza się w pielęgnacji każdego typu cery, szczególnie normalnej, suchej, naczynkowej i dojrzałej, a także tłustej, problematycznej, z tendencją do wyprysków.
100% badanych potwierdza, że olejek orzechowy:
- - rewelacyjnie natłuszcza i daje uczucie odżywienia skóry,
- - daje uczucie intensywnego nawilżenia skóry,
- - wykazuje działanie regenerujące - regeneruje skórę, włosy i paznokcie,
- - nie powoduje nieprzyjemnego uczucia ściągnięcia i przesuszenia skóry,
- - zmniejsza szorstkość skóry.
Ponad 90% badanych potwierdza, że olejek:
- - pozostawia skórę promienną i gładką w dotyku,
- - poprawia wygląd zmęczonej i matowej skóry,
- - doskonale pielęgnuje skórę, również po depilacji i goleniu,
- - stosowany w pielęgnacji włosów dodaje im blasku i wygładza.
Dodatkowo:
- - działa kojąco i łagodząco na skórę,
- - chroni skórę przed nadmiernym działaniem czynników środowiskowych i atmosferycznych,
- - szybko się wchłania, nie pozostawiając na skórze tłustego filmu (nie powoduje świecenia się skóry),
- - łagodzi ewentualne podrażnienia oraz zaczerwienienie skóry,
- - redukuje widoczność popękanych naczynek krwionośnych,
- - reguluje wydzielanie sebum,
- - daje uczucie uelastycznienia i ujędrnienia skóry,
- - zmniejsza widoczność zmarszczek i porów, a także zmniejsza ilość i widoczność niedoskonałości,
- - poprawia koloryt skóry, nadając jej zdrowy wygląd,
- - stosowany w pielęgnacji skóry ust, radzi sobie ze spierzchniętymi ustami.
95% badanych poleciłoby produkt swoim bliskim.
*Badania aplikacyjne przeprowadzone przez niezależne laboratorium na grupie 40 osób w wieku 19-64 lat. Czas badania - 4 tygodnie.
Wyniki badań aparaturowych** dla oleju orzechowego:
- - zmniejszenie utraty wody przez naskórek (TEWL) o aż 16,3%,
- - wzrost nawilżenia skóry o 9,9%
- - staje się bardziej jędrna i elastyczna (wzrost na poziomie 7,5%),
- - zmniejszenie rumienia/zaczerwienienia (podrażnienia) skóry o 4,2%,
- - poprawa kolorytu skóry.
**Badania aparaturowe (pomiar nawilżenia skóry) przeprowadzone przez niezależnie laboratorium na grupie 20 osób w wieku 29-54 lat. Czas badania - 4 tygodnie.
Kliknij w wybrany składnik, aby dowiedzieć się o nim więcej.
Ingredients (INCI): Corylus Avellana Seed Oil
Skład (tłumaczenie): Olej z orzechów laskowych
Szklana butelka + pompka z nasadką (PP, sprężyna ze stali nierdzewnej, szklana kulka, PE) + etykieta (PE - 30% Post-Consumer Waste recycled)
Po zużyciu odkręć pompkę, zdejmij z butelki pierścień zabezpieczający oraz odklej etykietę. Pompkę, nasadkę oraz pierścień umieść w pojemniku z napisem “Tworzywo sztuczne’. Etykietę umieść w pojemniku na odpady zmieszane. Butelkę umieść w koszu z napisem “Szkło”.
Procentowa ilość składników pochodzenia naturalnego podawana jest w przybliżeniu do 1 miejsca po przecinku i może ulegać zmianie na podstawie aktualizacji przepisów ISO.
Nasze kosmetyki przygotowywane są z naturalnych składników (niekiedy wzbogacane kosmetycznym aromatem) - u osób uczulonych na poszczególne ich składniki mogą powodować reakcje alergiczne. W przypadku wystąpienia reakcji alergicznej, prosimy o natychmiastowe zaprzestanie korzystania z produktu i zgłoszenie nam tej reakcji na: pukpuk@ministerstwodobregomydla.pl
Aby mieć pewność, że produkty, które Państwo otrzymują są zawsze świeże, przesyłamy Państwu jedynie kosmetyki o dłuższym niż 6 miesięcy terminie przydatności do zużycia (z wyłączeniem półkul kąpielowych, którym dajemy minimum 3 miesiące). Nie dotyczy to produktów oznaczonych jako "Krótsza data".
Zdjęcia przedstawiają przykładowe aranżacje z wykorzystaniem danego produktu. Cena nie obejmuje elementów dekoratorskich i dotyczy 1 sztuki opisywanego produktu.
Kiedyś kupiłam orzech w butelce z pipetką - dlaczego teraz jest z pompką? Czy mogę zamówić wersję z pipetą?
Niestety nie oferujemy możliwości wyboru dozownika przy zamówieniu oleju. Obecnie pipetę posiadają jedynie: olej z opuncji figowej, skwalan z trzciny cukrowej oraz serum Róża-Malina. Lekkość formuły wspomnianych produktów pozwala na ich lepszą aplikację za pomocą pipety. W pozostałych przypadkach, przez wzgląd na gęstość olejów, pompka sprawdza się dużo lepiej.
Mam alergię na orzechy - czy mogę używać tego oleju?
Alergie pokarmowe czy wziewne nie muszą jednoznacznie wiązać się z alergiami skórnymi, ale mogą zwiększać prawdopodobieństwo ich występowania. Jeśli występuje pokarmowe uczulenie na orzechy, na wszelki wypadek lepiej będzie zrezygnować z oleju orzechowego w pielęgnacji lub najpierw, przed zakupem wykonać próbę uczuleniową na niewielkim fragmencie skóry, korzystając z testera produktu w sklepie stacjonarnym.
Czy dodany do zwykłego, nawilżającego kremu, uczyni go kremem do cery naczynkowej?
Olej z orzechów laskowych jest jednym ze składników polecanych w pielęgnacji cery naczynkowej. Kremy do niej przeznaczone zazwyczaj zawierają odpowiednio dobraną mieszankę takich substancji, aby zarówno uszczelniać i wzmacniać naczynka krwionośne, jak i niwelować zaczerwienienie skóry. Dodanie oleju orzechowego do "zwykłego" kremu nawilżającego niestety nie uczyni go specjalistycznym kremem do cery naczynkowej i raczej nie może się z takowym równać, ale warto uwzględnić ten olej jako element pielęgnacji ukierunkowanej na problem kruchych naczynek :)
Czy to prawda, że olej orzechowy wchłania się szybciej niż inne oleje?
Olej z orzechów laskowych należy do tzw. olejów "suchych", które cechuje lekka konsystencja i szybka wchłanialność, bez pozostawienia na skórze lepkiej czy tłustej warstwy. Istnieją natomiast oleje jeszcze lżejsze od orzechowego (np. skwalan z trzciny cukrowej), jak i znacznie cięższe, które potrzebują więcej czasu na wchłonięcie się - precyzyjna odpowiedź na to pytanie zależy więc od tego, z jakim olejem go porównamy :)
Czy olej orzechowy mogę dodać do balsamów do ciała?
Jak najbardziej - jednym z najczęstszych zastosowań czystych olejów roślinnych jest wzbogacanie nimi innych kosmetyków, jak kremów, balsamów do ciała czy nawet odżywek do włosów. Prosimy jedynie pamiętać, aby w takim przypadku przygotowywać porcję "na jeden raz", nabierając odpowiednią ilość balsamu na dłoń lub przełożyć do innego, czystego pojemniczka, a następnie wymieszać go z kilkoma kroplami oleju :)
Mam dużo naczynek na nogach - czy olej z orzechów, używany codziennie, je usunie?
Widoczne na skórze "pajączki" to drobne naczynia krwionośne, które już uległy popękaniu - niestety nie jesteśmy w stanie ich usunąć za pomocą kosmetyku, pomóc może tylko specjalistyczny zabieg zamykania naczynek u lekarza specjalisty. Produkty o właściwościach uszczelniających naczynka, takie jak olej z orzechów laskowych, wzmacniają naczynia krwionośne, aby zapobiec ich pękaniu, a więc mogą przyczynić się do tego, że nowe "pajączki" nie będą się pojawiać :)
Mam jasne włosy, pozbawione blasku. Czy po użyciu oleju z orzechów nabiorą blasku?
Olejowanie włosów wzmacnia je i zapobiega rozchylaniu się łusek, dzięki czemu włosy stają się gładsze i bardziej lśniące. Prosimy natomiast pamiętać, że oleje powinno się dobierać pod kątem porowatości włosów - w przypadku włosów średnioporowatych olej z orzechów laskowych może okazać się idealnym wyborem :)
Co oznacza określenie "suchy olej"?
Suchymi olejami określa się potocznie oleje cechujące się lekką konsystencją i szybką wchłanialnością, niezostawiające tłustej czy lepkiej warstwy na skórze :)
Jak pachnie olej z orzechów laskowych?
Nasz olej z orzechów laskowych został wytłoczony z orzechów uprzednio poddanych prażeniu - dzięki temu jego aromat jest naprawdę intensywnie orzechowy :) W zależności od partii produkcyjnej, czasem jest to zapach słodki, nasuwający skojarzenia z popularnymi orzechowo-czekoladowymi słodyczami, czasem natomiast, jeśli orzechy były mocniej podprażone, może być bardziej wytrawny i nieco przypominać paloną kawę.
Czy zapach olejku w trakcie użytkowania się zmienia?
Naturalny zapach oleju z orzechów laskowych nie został przez nas niczym "wzmocniony", więc po aplikacji z czasem będzie tracił na intensywności, aż całkowicie się ulotni. Jeśli chodzi o zapach produktu w opakowaniu, na przestrzeni czasu, kiedy wykorzystujemy dany egzemplarz oleju, nie powinien on ulegać zmianie, o ile nie upłynął termin ważności.
Czy używany regularnie będzie zapobiegał pękaniu skóry na dłoniach, szczególnie zimą?
Stosowanie olejów w pielęgnacji skóry pomaga zadbać o jej barierę hydrolipidową, a więc zapobiegać utracie wody przez naskórek i chronić ją przed czynnikami zewnętrznymi - dotyczy to w zasadzie wszystkich pór roku i wszystkich części ciała, ale faktycznie staje się wyjątkowo istotne dla naszych dłoni jesienią i zimą, gdy są najbardziej narażone na przesuszenie, spierzchnięcie i pękanie. Olej orzechowy doskonale sprawdzi się w ich codziennej pielęgnacji, a oprócz ochrony i regeneracji delikatnej skóry dłoni, uraczy Państwa cudownym, otulającym zapachem. Zalecamy stosować go na wilgotną skórę, najlepiej tuż po każdym myciu rąk. I nie zapominać o rękawiczkach podczas mrozów ;)
Czy olej orzechowy nadaje się do włosów kręconych?
Z uwagi na wysoką zawartość kwasów omega-9, olej z orzechów laskowych może ładnie dociążyć średnio- i wysokoporowate włosy (które zazwyczaj posiadają osoby kręconowłose) i zapobiegać ich puszeniu, co pomaga uzyskać ładny skręt.
Mam cerę mocno naczynkową i wrażliwą - czy olej z orzechów będzie najlepszym wyborem, czy może polecacie inny olej, który będzie mocniej działał w przypadku mojego problemu?
Olej z orzechów laskowych jest jednym z olei znanych ze swoich właściwości wzmacniających naczynia krwionośne i regeneracyjnych. Innym olejowym kosmetykiem z naszego asortymentu, który polecamy do skór ze skłonnością do zaczerwienień, jest serum Róża - Malina, zawierające w swoim składzie olej z nasion dzikiej róży bogaty w witaminę C, która jest substancją rekomendowaną w pielęgnacji cer naczynkowych. Uprzedzamy jednak posiadaczki cer bardzo wrażliwych, że w przypadku serum warto przeprowadzić próbę uczuleniową, nakładając niewielką ilość kosmetyku na dolną część żuchwy, skórę za uchem lub z boku szyi. Obszar testowy powinien być czysty i suchy. Polecamy obserwować miejsce aplikacji pod kątem wystąpienia niepożądanej reakcji skórnej.
Czy mogę go użyć pod makijaż zamiast kremu?
Olej z orzechów laskowych należy do tzw. olejów "suchych", które charakteryzują się lekką konsystencją i szybką wchłanialnością (pamiętajmy jednak, aby aplikować go na zwilżoną skórę twarzy), dzięki czemu nie zostawiają na skórze tłustej warstwy. Przy używaniu oleju z orzechów laskowych pod makijaż należy oczywiście pamiętać o tak indywidualnych czynnikach jak konsystencja podkładu którego używamy, szybkość przetłuszczania się naszej skóry oraz rodzaj wykończenia makijażu na jakim nam zależy.
Weryfikujemy, czy Klient zakupił dany produkt. Wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.
Poradnik
Dlaczego pokochaliśmy skwalan trzcinowy
Lekki jak piórko, roślinny, wegański, certyfikowany - idealny w pielęgnacji każdego typu cery, również delikatnej, wrażliwej, podrażnionej. Król minimalizmu w kosmetyczce, król wielozadaniowości i król spryciarzy. Król Skwalan we własnej osobie! :)
Zapraszamy!