Dobre dla planety, dobre dla portfela – poznaj wielorazowe akcesoria kosmetyczne Ministerstwa!

2023-11-30
Dobre dla planety, dobre dla portfela – poznaj wielorazowe akcesoria kosmetyczne Ministerstwa!

Zarówno jako producenci kosmetyczni, jak i konsumenci, w pracy i w codziennej pielęgnacji cenimy sobie minimalizm i dbałość o środowisko. Dlatego uwielbiamy produkty genialne w swojej prostocie – od naturalnych olejów i hydrolatów, przez zero waste'owe szampony i balsamy w kostce, po… wielorazowe płatki kosmetyczne, które dołączyły do naszej oferty! Zapraszamy Państwa do poznania ich bliżej :)

Dlaczego warto korzystać z wielorazowych płatków kosmetycznych?

Wybierając płatki kosmetyczne wielokrotnego użytku w miejsce jednorazowych wacików, nie tylko dbamy o naszą planetę poprzez ograniczenie ilości produkowanych odpadów, ale także realnie oszczędzamy pieniądze! Przy założeniu, że każdego dnia zużywamy 4 jednorazowe waciki, w ciągu roku do kosza wyrzucamy aż 1440 sztuk – a jeśli nosimy mocniejszy makijaż i do jego zmycia potrzebne nam jest 6 wacików dziennie, liczba ta wzrasta aż do 2160 sztuk rocznie! Tymczasem z wielorazowych płatków kosmetycznych korzystamy ponownie (i ponownie, i ponownie…), a jeśli dbamy o nie zgodnie z zaleceniami, zestaw tylko (i aż!) 5 sztuk posłuży nam przez co najmniej 6 miesięcy :)

Jak używać płatków kosmetycznych wielokrotnego użytku?

Przed użyciem należy zmoczyć płatek w ciepłej wodzie i delikatnie odsączyć jej nadmiar nad umywalką. Następnie mogą Państwo skorzystać z niego na różne sposoby:

Na płatek nałożyć produkt do demakijażu lub oczyszczania twarzy (np. nasz Hydrofilowy olejek do demakijażu i mycia twarzy Róża-Malina czy Naturalną piankę do twarzy Morela) i delikatnie masować nim twarz okrężnymi ruchami, aby rozpuścić makijaż i/lub zanieczyszczenia. Następnie przepłukać płatek wodą (lub wykorzystać jego czystą stronę) i przetrzeć nim twarz delikatnymi ruchami do zewnątrz, zgarniając z niej pozostałości środka myjącego i zanieczyszczeń.

Produkt do demakijażu lub oczyszczania nałożyć bezpośrednio na skórę twarzy i przez około minutę wmasowywać go okrężnymi ruchami, by rozpuścił wszelkie zanieczyszczenia, a następnie zgarnąć je czystym, wilgotnym płatkiem z pomocą delikatnych ruchów do zewnątrz. Czynność tę można powtórzyć wielokrotnie, każdorazowo przepłukując płatek w ciepłej wodzie.

Po umyciu twarzy nasączyć lub spryskać czysty płatek wybranym tonikiem lub hydrolatem, a następnie delikatnie przetrzeć nim skórę, by przywrócić jej prawidłowe pH oraz dostarczyć dawkę nawilżenia.

Z czego wykonane są wielorazowe płatki kosmetyczne?

Wielorazowe płatki w ofercie Ministerstwa są uszyte z wiskozy bambusowej frotte w kolorze czarnym. Naturalne biodegradowalne włókna bambusowe zapewniają im wytrzymałość, chłonność oraz łatwość w pielęgnacji, a jednocześnie miękkość, dzięki czemu są przyjemne dla skóry :) Każdy płatek został uszyty w Polsce i ma średnicę około 10-12 centymetrów.

Jak dbać o wielorazowe płatki kosmetyczne?

Każdy płatek należy uprać przed pierwszym oraz po każdym kolejnym użyciu. Można to zrobić ręcznie lub w pralce – najważniejsze, aby temperatura wody była nie wyższa niż 40°C, a do prania posłużył nam wyłącznie delikatny detergent (bez wybielaczy czy rozpuszczalników). Po praniu płatki rozwieszamy do wyschnięcia, a przed kolejnym użyciem możemy je dodatkowo wyprasować z użyciem niskiej temperatury (poniżej 110°C).

Wielorazowe waciki to nie wszystko!

Zachęcamy Państwa również do korzystania z naszych wielorazowych ściereczek do demakijażu, dostępnych w dwóch wersjach – beżowej, bambusowo-lnianej oraz czarnej, bawełnianej. Dzięki większej powierzchni można wykorzystywać je także do osuszania twarzy po umyciu. Pozwolimy sobie napomknąć, że nie powinny nam do tego służyć te same ręczniki, których używamy do rąk czy do ciała, a osobne, najlepiej prane po każdym użyciu ;)

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2023
pixel