Węgiel - detoks.
Naturalne, wytwarzane rzemieślniczo w niewielkich partiach, wegańskie mydło z aktywnym węglem bambusowym. Delikatnie usuwa zanieczyszczenia, nadmiar sebum i martwe komórki naskórka. Proste i skuteczne, przygotowane w duchu minimalizmu mydło uniseks, o którym nie powinno się mówić dużo. Idealne dla skóry tłustej, problemowej i owiniętej wokół minimalistycznego podejścia do życia, a także po wysiłku fizycznym.
Bezzapachowe. Zawiera około 3% niezmydlonych olejów i maseł (m.in. olej ze słodkich migdałów, oliwa z oliwek, nierafinowane masło kakaowe i shea), które pielęgnują skórę podczas mycia.
Proste, czarne, wyjątkowe.

Namydl ciało, spłucz.
Tylko do użytku zewnętrznego. Unikaj kontaktu z oczami. Przechowuj w miejscu chłodnym, suchym i zacienionym.
Kliknij w wybrany składnik, aby dowiedzieć się o nim więcej.
Ingredients (INCI): Sodium Cocoate, Sodium Olivate, Sodium Palmate*, Sodium Castorate**, Sodium Sweet Almondate, Sodium Cocoa Butterate**, Sodium Shea Butterate**, Glycerin, Activated Charcoal
Skład (tłumaczenie): Zmydlone: olej kokosowy, oliwa z oliwek, olej palmowy (zrównoważony)*, olej z rącznika**, olej ze słodkich migdałów, masło kakaowe**, masło shea**, gliceryna roślinna, węgiel bambusowy
* olej palmowy z certyfikatem RSPO - olej pozyskiwany z szacunkiem dla ludzi i środowiska
** nierafinowane



Papier wyrabiany z wykorzystaniem pozostałości z produkcji produktów ekologicznych (pulpy kukurydzianej)
Kartonik rozłóż i umieść w koszu z napisem “Papier” lub pojemniku na odpady biodegradowalne.
Procentowa ilość składników pochodzenia naturalnego podawana jest w przybliżeniu do 1 miejsca po przecinku i może ulegać zmianie na podstawie aktualizacji przepisów ISO.
Nasze kosmetyki przygotowywane są z naturalnych składników (niekiedy wzbogacane kosmetycznym aromatem) - u osób uczulonych na poszczególne ich składniki mogą powodować reakcje alergiczne. W przypadku wystąpienia reakcji alergicznej, prosimy o natychmiastowe zaprzestanie korzystania z produktu i zgłoszenie nam tej reakcji na: pukpuk@ministerstwodobregomydla.pl
Aby mieć pewność, że produkty, które Państwo otrzymują są zawsze świeże, przesyłamy Państwu jedynie kosmetyki o dłuższym niż 6 miesięcy terminie przydatności do zużycia (z wyłączeniem półkul kąpielowych, którym dajemy minimum 3 miesiące). Nie dotyczy to produktów oznaczonych jako "Krótsza data".
Zdjęcia przedstawiają przykładowe aranżacje z wykorzystaniem danego produktu. Cena nie obejmuje elementów dekoratorskich i dotyczy 1 sztuki opisywanego produktu.
Mili Państwo, jest to najczęściej pojawiające się pytanie. Węgiel, jako mydło o właściwościach silnie oczyszczających i antybakteryjnych, kusi, aby stosować je w pielęgnacji cery problematycznej. Pozwolimy sobie jednak opowiedzieć o tym nieco szerzej. Mydła (zarówno te w kostce, jak i w płynie) przeznaczone są głównie do pielęgnacji skóry ciała, ze względu na wyższe, zasadowe pH, które może uwrażliwiać delikatną barierę ochronną skóry twarzy. Ze względu na swoją szczególną budowę, skóra twarzy, posiadająca pH lekko kwaśne, potrzebuje delikatniejszej pielęgnacji. Według naszej wiedzy i doświadczenia, zalecane są tu produkty o pH niższym od zasadowego. W przypadku każdego typu cery mydło może zatem niestety wywołać więcej szkody, niż pożytku. Ponieważ posiada zasadowe pH, podnosi pH skóry twarzy, co może skutkować przesuszeniem, nieprzyjemnym uczuciem ściągnięcia lub też nadprodukcją sebum i wypryskami. Oczywiście jest to kwestia bardzo indywidualna, ponieważ mamy grono klientów, którzy nie wyobrażają sobie mycia twarzy innym produktem niż mydłem, w tym mydłem węglowym, jednak tutaj zawsze uprzejmie przypominamy o potrzebie użycia toniku lub hydrolatu celem obniżenia poziomu pH skóry do jej prawidłowego poziomu.
Spieszymy donieść, że mimo dużej zawartości węgla, czarne mydło pieni się lekko szarymi bąbelkami i nie pozostawia trwałych zanieczyszczeń na klasycznej armaturze. Lubimy jednak powtarzać klientom, że owszem - brudzi! I, że trzeba potem użyć innego mydła, żeby się umyć ;) I, że wymyślił to nasz dział marketingu, ha! Szczery śmiech jest zawsze w cenie :).
Prosimy pamiętać, że tradycyjne mydło w kostce, jako silny produkt myjący o zasadowym pH, nigdy nie będzie nawilżać skóry :( Jego zadaniem jest usunięcie z jej powierzchni nadmiaru sebum, potu i innych zanieczyszczeń, co może się wiązać z naruszeniem naturalnej bariery hydrolipidowej. W naszej ofercie znajdą Państwo natomiast mydło Nagietkowe i Ryżowe – są to produkty dedykowane skórze wrażliwej. Myją one równie skutecznie, jednak dzięki większej ilości niezmydlonych olejów i maseł są łagodniejsze dla skóry i mają niższy potencjał przesuszający.
Będąc producentem kosmetyków, umieszczamy datę minimalnej trwałości na każdym opakowaniu produktu. Jest to czas, kiedy ponosimy pełną odpowiedzialność za jego zdatność do użycia. Niestety, po przekroczeniu tego terminu używają Państwo produktu na własną odpowiedzialność.
Oto trudne pytanie, na które pozwolimy sobie odpowiedzieć nieco szerzej. Mydła (zarówno te w kostce, jak i w płynie) przeznaczone są głównie do pielęgnacji skóry ciała, ze względu na wyższe, zasadowe pH, które może uwrażliwiać delikatną barierę ochronną skóry twarzy. Ze względu na swoją szczególną budowę, skóra twarzy, posiadająca pH lekko kwaśne, potrzebuje delikatniejszej pielęgnacji. Według naszej wiedzy i doświadczenia, zalecane są tu produkty o pH niższym od zasadowego. W przypadku każdego typu cery mydło może zatem niestety wywołać więcej szkody, niż pożytku. Ponieważ posiada zasadowe pH, podnosi pH skóry twarzy, co może skutkować przesuszeniem, nieprzyjemnym uczuciem ściągnięcia lub też nadprodukcją sebum i wypryskami. Oczywiście jest to kwestia bardzo indywidualna, ponieważ mamy grono klientów, którzy nie wyobrażają sobie mycia twarzy innym produktem niż mydłem (np. naszym mydłem węglowym), jednak tutaj zawsze uprzejmie przypominamy o potrzebie użycia toniku lub hydrolatu celem obniżenia poziomu pH skóry do jej prawidłowego poziomu. Nasze mydła są wyjątkowo delikatne - większość naszych receptur posiada bowiem kilkuprocentowe przetłuszczenie. Oznacza to, że kilka procent olejów i maseł pozostaje w niezmienionym stanie, pielęgnując tym samym skórę podczas mycia. Twarz jest jednak wyjątkowo delikatnym obszarem skóry, wymagającym szczególnej uwagi i troski. Aby rozpoznać, czy nasze mydło będzie służyło Państwa twarzy, należy po prostu spróbować, zmydlając je w dłoniach i powstałą pianą delikatnie, okrężnymi ruchami masować, jednocześnie pamiętając o pominięciu okolic ust i oczu. Następnie prosimy spłukać twarz letnią wodą i zastosować tonik/hydrolat. Jeśli skóra nie przesusza się i nie ściąga - oznacza to, że wszystko działa jak należy :)
Z posiadanej przez nas wiedzy wynika, że produkty do higieny intymnej powinny posiadać lekko kwaśne pH, wynoszące 5,5 lub mniej - tymczasem wskaźnik pH naszych mydeł wynosi zwykle ok. 8-8,5. Regularne stosowanie mydła do mycia okolic intymnych mogłoby więc spowodować ich przesuszenie i nadwrażliwość oraz zaburzenie naturalnej flory bakteryjnej. Warto jednak zaznaczyć, że mydłem można myć okolice „przyintymne” np. pachwiny.
Skład naszych mydeł dobrany jest w taki sposób, aby jak najmniej rozmakały na mydelniczce - dużo zależy jednak od sposobu ich przechowywania. Polecamy korzystanie z mydelniczek posiadających otwór/otwory, przez które swobodnie odpłynie woda, dzięki czemu odłożone mydło wyschnie i nie będzie się rozpuszczać :)
Jeśli mimo wszystko mają Państwo obawy, polecamy mydło rozmaryn lub lawendę. Są to mydła na sznurku. Oznacza to, że nie muszą leżeć w mydelniczce, mogą również wisieć w dowolnym miejscu w łazience, np. na kranie lub uchwycie obok prysznica/wanny.
Weryfikujemy, czy Klient zakupił dany produkt. Wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.