• SZAMPON MLEKO-MIÓD-OWIES
  • SZAMPON MLEKO-MIÓD-OWIES
  • SZAMPON MLEKO-MIÓD-OWIES

SZAMPON MLEKO-MIÓD-OWIES

38,00 zł
Dodaj do ulubionych
89,3% Składnków pochodzenia naturalnego
Nasza kostka jest bardzo wydajna - przy regularnym stosowaniu (co 2-3 dni) wystarcza na około 40 myć (przy włosach średniej długości)!
Mleko-miód-owies jest wysoko skoncentrowany, dlatego ważnym jest, aby dobrze go zmoczyć przed pierwszym użyciem, lub jeśli czekał na kolejne użycie dość długo - dzięki temu będzie lepiej się pienił, a korzystanie z niego stanie się przyjemnością :).
 
Sposób korzystania z szamponu zależy od Państwa wygody oraz przyzwyczajeń, jeśli tego typu produkt zdarzyło się już Państwu używać ;). 
Przedstawiamy kilka, sprawdzonych przez nas i podpatrzonych u specjalistów od tematu, propozycji:
 
W dłoniach: Zwilż włosy ciepłą wodą, a następnie mocno zwilż i dobrze spień kostkę szamponową w dłoniach. Utworzoną pianę nanieś na skórę głowy oraz włosy u nasady i delikatnie masuj opuszkami palców. 
W razie potrzeby powtórz czynność.
Spłucz włosy i jeśli lubisz, nałóż ulubioną odżywkę.
 
W pojemniczku: Włóż kostkę szamponową do plastikowego pojemnika (lub słoika po naszym peelingu ;)), dodaj wodę (wystarczy do połowy kostki), zamknij pojemnik i energicznie wstrząśnij, aby utworzyć pianę - taki sposób zwiększy wydajność kostki i sprawi, że sam szampon będzie łagodniej oczyszczał, co jest istotne przy włosach suchych i bardzo delikatnych :).
Wyjmij kostkę z pojemniczka i powstałą pianę nanieś na zwilżone uprzednio włosy (u nasady) i skórę głowy.
Masuj delikatnie opuszkami palców, w razie potrzeby powtórz czynność.
Spłucz włosy i jeśli lubisz, nanieś odżywkę.
 
Bezpośrednio na włosach: Zwilż włosy oraz kostkę ciepłą wodą. Delikatnie masuj kostką wzdłuż włosów, unikając bezpośredniego pocierania skalpu.
Nałożony produkt spień, masując włosy opuszkami palców, a powstałą pianę rozprowadź ku nasadzie włosów i skórze głowy.
Spłucz włosy ciepłą wodą i jeśli lubisz, nałóż odżywkę.
Przy tej metodzie nie polecamy bezpośredniego masażu skóry głowy kostką - może to spowodować plątanie włosów i wystąpienie podrażnień skalpu.
 
Po każdym użyciu bardzo ważnym jest, aby kostka dobrze wyschła - prosimy przechowywać ją w miejscu z dala od wody, aby niepotrzebnie nie namakała, co może zmniejszyć jej wydajność.

Waga: 85 g

Produkt rzemieślniczy

 

Szampon w kostce (a właściwie w kształcie okrągłego dysku ;)), to pierwszy tego typu produkt w Ministerstwie.

Choć praktycznie niemożliwym jest stworzenie produktu myjącego do wszystkich typów włosów, ponieważ dotyczy on jednocześnie pielęgnacji samego włosa, jak i skalpu, to z całych sił starałyśmy się uzyskać szampon uniwersalny, ale jednocześnie delikatny - dedykowany specjalnie do mycia włosów suchych i zniszczonych.

Jest on przygotowywany rzemieślniczo z kompozycji delikatnych surfaktantów i naturalnych saponin, wzbogacony o inulinę, miód, proteiny mleczne i delikatną mączkę owsianą.

Doskonale oczyszcza, sprawiając, że włosy pozostają sypkie i świeże na dłużej.

Masło kakaowe i dodatek skwalanu ochraniają łuskę bez jednoczesnego obciążania jej, a dodatek odżywki pozostawia je miękkie i lśniące.

Wygodna forma kostki sprawdzi się podczas podróży, nawet tych na kolonię lub lokalnie - basen i siłownię :).

 

Szampon ma lekko kwaśne pH (w okolicach 4,3), domykające łuskę włosa. Jednocześnie produkt jest delikatny dla skóry głowy.Przygody szamponowe, czyli dlaczego to wszystko trwało tak długo.

 

Historia naszego pierwszego szamponu w kostce jest jedną z tych kompletnie pozbawionych wigoru.

Zaczęli Państwo o ten produkt pytać dobre dwa lata temu, wskazując rynkowych pionierów i intensywnie namawiając nas na autorską wersję nowoczesnego, lesswaste'owego cuda. Wzięłyśmy się za recepturę raczej sprawnie, bo umówmy się - jeśli chcesz być sprytną, responsywną marką, to kiedy klient dzwoni, to odbierasz telefon.

Prace szły opornie, bo kiedy podrapałyśmy temat nieco bardziej, okazało się, że opinie internetowe tworów szamponowych są bardzo różne, że jedne z tych kostek rozpadają się, inne rozpuszczają, są niewydajne lub marnie się pienią. Wypuszczenie na rynek produktu, który posiada szereg mankamentów, wydawało nam się (i do dziś wydaje) zupełnie bez sensu.

Dwa lata zajęło nam więc budowanie bazy składników (i uzupełnianie jej o coraz to nowsze propozycje producentów surowców) i testowanie ich w milionach opcji na sobie, rodzinie i pracownikach, a wstępne receptury powstawały przy pomocy zaprzyjaźnionych technologów z zewnątrz i opierały się na naszych własnych wycieczkach na kursy i seminaria branżowe.

Trwało to i trwało i myślałyśmy już, że nigdy nam się tak kostka nie uda, aż zrozpaczona Ania zadzwoniła do zaprzyjaźnionej Miodowej Mydlarni, prosząc właścicieli o pomoc, ponieważ ich szampon hulał już na rynku i podobał nam się bardzo.

Już pewnie domyślają się Państwo, co było dalej.

Ula i Marek pomogli nam totalnie, udostępniając drafty własnych przepisów i konsekwentnie odmawiając jakichkolwiek rozliczeń za przysługę. Po raz kolejny przekonałyśmy się, że mali polscy producenci żyją nie tylko cyferkami, że jest wśród nas przyjaźń, która sprawia, że nawet najtrudniejsze chwile można przetrwać razem.

Znów przyszedł czas testów, prób i badań, dopasowywania i drobnych poprawek, które zakończyły się kostką według nas kompromisową.

Kompromisową?!

Tak, uważamy szampon w kostce za produkt kompromisowy.

Doceniamy go bardzo w podróży, okazał się niezastąpiony wszędzie tam, gdzie kluczowy jest lekki bagaż pozbawiony płynów, których nie można wnieść na pokład samolotu, a także na letnich koloniach mydlarzy juniorów, kiedy mała kosteczka służy za mydło i szampon w jednym i nie ryzykujemy jej rozlaniem w plecaku (dość już butelek zawiązanych w woreczki na supeł, którego dziecko nie może potem odwiązać ;)).

Z pewnością może to produkt less waste, ale zależy to od naszego indywidualnego zapotrzebowania na pianę.

Surfaktanty pochodzenia naturalnego nie pienią się tak dobrze, jak gromada SLSów, więc trzeba intensywniej nakładać produkt na włosy, aby uzyskać dużą pianę, co powoduje, że wydajność leży w naszych rękach.

Podstawowym problemem (na ten moment nierozwiązywalnym) jest natomiast paradoks działania tego typu kostek.

Otóż, aby szampon łatwo się nakładał, szybko spieniał i tworzył tej piany dużo, mix surfaktantów (czyli substancji myjących) musi szybko połączyć się z wodą.

W zwykłych szamponach takie środki są już rozpuszczone w wodzie w dobrze policzonych proporcjach, w których surfaktanty stanowią kilkanaście (a nie jak w przypadku kostki - kilkadziesiąt) procent składu.

Kostkę należy więc odpowiednio namoczyć, aby substancje myjące odrobinę się rozpuściły i pozwoliły łatwo zaaplikować wprost z kostki na włosy. "Rozpuść się kostko" mówimy i wcieramy szampon we włosy.

Kiedy jednak tę samą formułę pozostawimy pod prysznicem lub na mydelniczce, po zakończonej kąpieli chcemy, aby natychmiast przestała się rozpuszczać (bo i po co ma się ciapać bez celu, sprawiając, że część produktu zostanie na talerzyku, a kolejna jej aplikacja będzie nadmiarowa?).

Powinna się więc rozpuszczać szybko czy wolno? Nie da się jej zaprogramować, by zmieniała tryb w zależności od aktualnej potrzeby. Wybieramy więc kompromis pomiędzy wydajnością a łatwym spienianiem.

Kompromis między skutecznością a ryzykiem podrażnień, kiedy zaczniemy mocno pocierać bryłką o skórę głowy (czego nie polecamy Państwu robić), bo tak szybciej się spienia.

Kompromis pomiędzy naturą a wynalazkami laboratoriów, bo aby szampon ładnie domykał łuskę, zostawiając włos gładki i miękki, potrzebny jest dodatek kationowej odżywki, a te najlepsze nie są w pełni naturalne.

Zrobiłyśmy wszystko, co w naszej mocy, aby Mleko-Miód-Owies był szamponem rzetelnym, dopracowanym i przemyślanym.

Trudno będzie mu jednak dorównać szamponom płynnym, gotowym do użycia prosto z butelki.

Na pewno ma szansę rozkochać Państwa w swojej podróżniczej naturze.

Trzymamy za niego kciuki!Powyższy produkt jest produktem rzemieślniczym, przygotowywanym z olejów i maseł roślinnych - jego zapach, kolor i konsystencja mogą się więc nieznacznie różnić w zależności od partii.
Nasze kosmetyki przygotowywane są z naturalnych składników (niekiedy wzbogacane kosmetycznym aromatem) - u osób uczulonych na poszczególne ich składniki mogą powodować reakcje alergiczne. W przypadku wystąpienia reakcji alergicznej, prosimy o natychmiastowe zaprzestanie korzystania z produktu i zgłoszenie nam tej reakcji na: pukpuk@ministerstwodobregomydla.pl


Aby mieć pewność, że produkty, które Państwo otrzymują są zawsze świeże, przesyłamy Państwu jedynie kosmetyki o dłuższym niż 6 miesięcy terminie przydatności do zużycia (z wyłączeniem półkul kąpielowych, którym dajemy minimum 3 miesiące). Nie dotyczy to produktów oznaczonych jako "Krótsza data".


Zdjęcia przedstawiają przykładowe aranżacje z wykorzystaniem danego produktu. Cena nie obejmuje elementów dekoratorskich i dotyczy 1 sztuki opisywanego produktu.

Przedstawiamy wyniki badań aplikacyjnych*:
 
zapach produktu jest przyjemny, według 90% badanych i odpowiednio intensywny, według 100% badanych

- szampon dobrze się spłukuje, według 85% badanych

- po użyciu włosy pozostają świeże na dłużej, według 85% badanych

- forma szamponu jest idealna, aby zabrać go w podróż lub na basen/siłownię, według 85% badanych

- działanie pielęgnacyjne szamponu zauważyło 85% badanych

- działanie wygładzające zauważyło 90% badanych

- produkt jest delikatny i łagodny dla włosów i skóry głowy, według 100% badanych

- nie wysusza skóry głowy, według 100% badanych

- szampon nie obciąża włosów i nie powoduje łupieżu, według 100% badanych

- po użyciu włosy są bardziej miękkie i lśniące, według 80% badanych

- 100% badanych potwierdza, że kupiłoby i poleciłoby znajomym szampon Mleko-Miód-Owies


* Badania aplikacyjne przeprowadzone przez niezależne laboratorium na grupie 20 osób w wieku 18-60 lat, o włosach suchych, zniszczonych, farbowanych i pozbawionych blasku, a także przetłuszczających się i normalnych. Czas badania - 4 tygodnie.Przedstawiamy wyniki badań aparaturowych**:


- poprawia kondycję skóry głowy (efekt zaobserwowany u wszystkich osób badanych)

- skóra głowy jest mniej podrażniona i podatna na czynniki środowiskowe

- szampon sprawia, że włosy są gęstsze (efekt zaobserwowany u 90% badanych na poziomie 16% po 4 tygodniach stosowania)

- wzmacnia włosy i zapobiega ich wypadaniu

- szampon sprawia, że włosy stają się grubsze (zaobserwowano u 100% badanych na poziomie 11% po 4 tygodniach stosowania)

- szampon delikatnie oczyszcza, pozostawiając włosy w dobrej kondycji, bez łupieżu

- stosowanie szamponu sprawia, że włosy odzyskują blask (połysk włosów wzrósł o 9% po 4 tygodniach stosowania)


** Badania aparaturowe (analiza włosów i skóry głowy - Aramo ASW, Glossymetr MPA-2), przeprowadzone przez niezależne laboratorium na grupie 8 osób w wieku 19-58 lat, o wrażliwej skórze głowy i włosach suchych, przetłuszczających się i normalnych. Czas badania - 4 tygodnie.
Pytania naszych klientów
Szanowni Państwo, czy szampon jest odpowiedni dla osoby w trakcie chemioterapii? Bardziej chodzi tu o pielęgnację skalpu. Dziękuję za odpowiedź, Paulina

Pani Paulino,

z badań dermatologicznych wynika, że kostka nasza nie powoduje podrażnień skóry skalpu a wręcz pielęgnuje ją i dokładnie oczyszczając pozwala jej zachować właściwe parametry. Jednak przy tak wrażliwej skórze należy najpierw wypróbować szampon i z uwagą obserwować jaka będzie reakcja skóry a także przyglądać się podczas kolejnych myć czy wszystko jest w porządku (polecamy w ten sposób korzystać ze wszystkich nowych kosmetyków). 

Ściskamy mocno,

Ekipa MDM

Jeśli mają Państwo pytania związane z wybranym produktem, prosimy zamieścić je w formularzu. Odpowiemy mailowo w ciągu 48h, a zadane pytanie pojawi się w tej zakładce, aby pomóc innym klientom w wyborze :)
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Liczba wystawionych opinii: 28
5
19
4
3
3
3
2
2
1
1
Kliknij ocenę aby filtrować opinie
Aleksandra, Warszawa
2/5
Niestety bardzo się zawiodłam na tym szamponie w kostce. Mam wrażenie, że w ogóle się nie pieni, a szkoda bo oczekiwałam od tego produktu o wiele więcej. Jedynym plusem jest zapach i wygląd
2021-10-19
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Karolina, Gdynia
5/5
Szamponów w kostach przetestowałam dziesiątki. Mogę powiedzieć, że jestem weteranką i sprawdziłam przynajmniej 95% rynku krajowego z powodu zainteresowania nurtem zero waste. Ten szampon jest najlepszym na jaki trafiłam. Kostka nie rozsypuje się, jest niesamowicie wydajny, bardzo łatwo go spienić na włosach w porównaniu do wielu innych kostek (przypominam, że myjemy skórę głowy, a nie włosy na całej długości), jest delikatny, a jednocześnie radzi sobie nawet z olejami! To pierwsza kostka, która spełnia moje oczekiwania w 100% i która kupię ponownie (z wyboru, nie z braku lepszych alternatyw), a jestem wybredna, bo mam wrazliwa skórę głowy i nie nakładam żadnych odżywek - jestem zdania, że sam szampon powinien "robić robotę" przy zdrowych włosach. I ten robi. Rozczesywanie bez problemu, połysk, domknięta łuska, nic nie swędzi, nie sypie się. Kostka świetnie i szybko schnie, jest zwarta. Używamy go w 2 dorosłych i 3 dzieci od miesiąca- widać jeszcze napis. Zapach przyjemny. To mój strzał w 10.
2021-10-19
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Agnieszka, Łódź
5/5
Szampon pięknie pachnie, dokładnie oczyszcza skórę głowy. Mój przepis na udane mycie: kostkę umieszczam w pojemniku, dolewam wody, potrząsam. Następnie wyciągam kostkę. Powstałą wodę z pianą leje na włosy i lekko masuję. Biorę kostkę, zwilzam wodą i spieniam w dłoniach, robię to dwa razy. Powstaje super ilość piany, włosy są idealnie domyte. Zapach nieziemski w całej łazience. Pierwsze bardzo udane koty za płoty, brawo Ministerstwo!
2021-07-22
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Paulina
5/5
Genialny ! Moje włosy normalnie są kręcącym przetłuszczającym koszmarem. Od jakiegoś czasu staram się nie myć włosów codziennie, a co drugi dzień. Szampon MDM absolutnie mi w moich planach nie przeszkodził. Moje włosy na drugi dzień nadal wyglądają na względnie świeże, co jest nie lada wyzwaniem ! Po umyciu są bosko odżywione. Kostka jest twarda, wytrzymała, solidna i wydajna. Dlatego też odrobinę czasu zabiera spienianie. Ale nałożenie już na głowę i późniejszy miły masaż jest absolutnie genialny. Bardzo dobrze rozprowadza się po skórze. Dla osób, które wcześniej napisały komentarze o czasochłonności rozprowadzania na włosy przypominam, że szampon powinno się stosować tylko i wyłącznie na skórę głowy. Do reszty włosów są odżywki. Absolutnie polecam i już szamponu nie zmienię. Znalazłam swój ulubiony ;)
2021-07-05
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Zuzanna, Kobyłka
5/5
Pieni się bardzo przyjemnie, miękko i gęsto. Nie rozmaka, ale też nie wkładam go nawet pod strumień wody, wykorzystuję tą wodę, która jest na włosach i dłoniach. Przy moim codziennym myciu włosów okazał się bardzo wydajny (minęło ok. 30 myć, a kostki nawet w połowie nie ubyło, może w 1/3). Wszystko z nim w porządku, ale przy moich niskoporach ciut klapie włosy (mimo protein!), co jednak jest po prostu cechą, nie wadą i niedopasowaniem akurat do moich preferencji. Zostanie wykorzystany jako twarzomyjka.
2021-06-23
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Magdalena, Rybnik
3/5
Mimo całej mojej miłości do większości produktów z Ministerstwa... ten niestety u mnie się nie sprawdził. Zapach cudowny! Jednak nie potrafię go spienić na tyle aby wystarczyło dla moich włosów; dodatkowo po myciu sprawiają wrażenie suchych więc nie będę w stanie z niego korzystać ;(
2021-05-13
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Gabriela, Rakszawa
5/5
Najlepszy szampon jaki miałam do tej pory. Wcześniejsze szampany w kostce się rozpadały po kilku myciach. Szampon ładnie pachnie i bardzo dobrze się pieni. Na pewno będę wracać do tego produktu :)
2021-04-26
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Marcelina, Wieruszów
3/5
Bardzo podoba mi się zapach, produkt dobrze się pieni i spełnia swoją funkcję, ale w przypadku mojej skóry głowy nie jest produktem do codziennego użytku - przy używaniu częstszym niż 1-2 razy na tydzień pojawiły się bolesne wypryski i nadmierne złuszczanie naskórka wraz ze swędzeniem. Jako dodatkowy szampon używany raz w tygodniu spełniał u mnie podobną funkcję co olejowanie - dobrze natłuszczał, włosy ładnie pachniały i były błyszczące.
2021-04-09
Czy opinia była pomocna? Tak 1 Nie 0
Sara, Zabrze
5/5
Najlepszy szampon w kostce jaki miałam okazję używać! Włosy po nim są tak miękkie, sypkie, skóra głowy bardzo dobrze oczyszczona, bardzo wydajny. Polecam:)
2021-03-23
Czy opinia była pomocna? Tak 1 Nie 0
Wojciech, Olszewo-Borki
4/5
Wszystko o czym mówi Ministerstwo w tym przypadku się zgadza - pieni się, pachnie, oczyszcza, kostka się nie rozpada pod wpływem wody. Włosy są miłe w dotyku. Widać, że produkt jest dopracowany i ma świetną jakość. Niestety ale dla skóry głowy delikatnej, problematycznej, skłonnej do łupieżu coś nie do końca tutaj gra. To moje subiektywne odczucie.
2021-03-22
Czy opinia była pomocna? Tak 1 Nie 0
Olga, Warszawa
2/5
Pięknie pachnie i to właściwie jedyna zaleta tego szamponu. Fatalnie się pieni. Żeby umyć moje włosy za ramiona, wielokrotnie muszę je namydlać. Znacznie wydłuża to poranny, szybki prysznic. Poddałam się i zaczęłam już używać szamponu tylko do mycia ciała. Pierwszy produkt Ministerstwa, do którego nie wrócę.
2021-03-21
Czy opinia była pomocna? Tak 1 Nie 0
Justyna, Warszawa
5/5
Uwielbiam ten szampon! Na początku myślałam, że nie wytrzymam tego zapachu, bo był tak intensywny (pachnie dokładnie tak jak nazwa: jakbyśmy sobie nalali ciepłego owsianego mleka z miodem). Po kilku użyciach zapach słabnie lub po prostu się do niego przyzwyczaiłam. Produkt super się pieni, bardzo dobrze sprawdza mi się do metody kubeczkowej, a także do standardowego pienienia w rękach. Włosy są po nim świeże i miękkie. Szampon na pewno zostanie ze mną na długo.
2021-03-18
Czy opinia była pomocna? Tak 1 Nie 0
Natalia, Wrocław
4/5
Pachnie pięknie, pieni się całkiem nieźle, oczyszcza włosy, więc polecam dla tych ze skłonnością do przetłuszczania się, niestety z łupieżem sobie nie poradził, dlatego szukam dalej.
2021-03-16
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Katarzyna, Plewiska
5/5
Szkoda, że można dać tylko 5 gwiazdek! Próbowałam wielu naturalnych szamponów w kostkach i za każdym razem ten sam problem - konieczna było użycie płukanki octowej lub dobrej odżywki. W przeciwnym razie moje włosy po umyciu wyglądały na tłuste i były dziwne w dotyku. Szampon w kostce od MDM jest inny i cieszę się, że postanowiłam dać mu szansę. Włosy po nim są lśniące, sypkie, dość długo zachowują świeżość. Przy pierwszym myciu może nie pieni się za dobrze, ale ja po chwili namydlam włosy ponownie i cały proces mycia jest szybki pomimo, że mam długie włosy. Szampon bardzo ładnie pachnie i bardzo intensywnie - czuć go w całej łazience - dla mnie to akurat zaleta, ponieważ w łazience stoi też kuweta moich 2 kotów ;) Pięknie dziękuję za ten produkt i z czystym sercem polecam go innym. Pozdrowienia z Poznania dla ekipy MDM
2021-03-12
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Magda, Warszawa
1/5
Szampon bardzo ładnie pachnie i dobrze się pieni. I to byłoby koniec plusów. Używając do 2 dni po niespełna 2 tyg. moja skóra głowy była w coraz gorszym stanie, pojawił się łupież, którego nigdy nie miałam. Włosy szybko się przetłuszczały, były przyklapnięte. Podobnie u mojego partnera - 3 użycia i musimy się pożegnać. Wracam do innego szamponu w kostce.
2021-03-12
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Magdalena, Katowice
5/5
Bardzo przyjemny produkt. Szampon dobrze się pieni, jest wydajny i pozostawia włosy miękkie i delikatne. Przyjemny zapach i konsystencja zachęca do kąpieli w duchu zero waste :) Bardzo dobrze się sprawdza na wyjazdach, mały ale wariat :)
2021-03-05
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Agnieszka, Valkenswaard
5/5
Próbowałam już wieeeelu szamponów w kostce do tej pory. Niektóre się nie pieniły, miały nieprzyjemny zapach, niektóre zostawiały wrażenie niedomytych włosów, objętości zero. Jak do tej pory ten jest najlepszy, jaki miałam. Super się pieni, zapach bardzo przyjemny, a włosy czyściutkie i zadowolone po nim :)
2021-02-09
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Natalia, Wadowice
3/5
Miałam spore oczekiwania i pierwszy raz w mojej miłości do Ministerstwa bardzo się zawiodłam. Pachnie prześlicznie, odżywia i zostawia włosy piękne i błyszczące, ale niestety pieni się tak słabo, że mam wrażenie że spędzam pod prysznicem pół godziny dziennie na samym myciu włosów, a mam włosy ledwie do ramion. Następnym razem dołożę do koszyka sztyftów, nie-sztyftów, mydeł i past, ale niestety do szamponu już nie wrócę. Wizualnie jest naprawdę ładny, ale musiałam go odłożyć na mydelniczkę męża ;)
2021-01-23
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Patrycja, Szczecin
5/5
Pieni się jak szalony! W dodatku włosów jakby więcej, wspaniałe odbite od nasady, dawno nie miałam takiej objętości. Przy tym włosy nie są spuszone, mimo że moje to akurat ciężki przypadek wysokoporów. Cudowny produkt, cudowna marka!
2021-01-21
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Zuzanna, Aarhus
5/5
Używam szamponów w kostce od mniej więcej 1,5 roku. Do tej pory tylko jeden przed tym odpowiadał mi konsystencją i działaniem - teraz ten cudowny produkt wyparł go totalnie! Świetna formuła, przepiękny zapach, który roznosi się po całej łazience, szampon bardzo dobrze się pieni (co się naprawdę rzadko zdarza przy szamponach w kostce), a przy tym jest naprawdę wydajny, domywa włosy i skórę głowy bardzo dokładnie i pozostawia moje włosy mięciutkie, sypkie i lśniące! Jest to totalnie jedno w moich najlepszych odkryć kosmetycznych od dawna i już wiem, że zostanie ze mną na długo!
2021-01-10
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Patrycja, Kraków
5/5
Szampon pięknie pachnie, dobrze się pieni, kostka nie rozpada się co często ma miejsce przy innych produktach tego typu. Jeszcze nigdy nie miałam tak miłych w dotyku i sypkich włosów jak po tym szamponie w kostce. Świetnie domywa, czuć taką świeżość i lekkość na głowie. Mam również wrażenie ze włosy mniej się przetłuszczają. Kocham wszystkie produkty Ministerstwa i bardzo czekałam na ten, nie zawiodłam się! ;)
2021-01-04
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Agnieszka, Łódź
5/5
Byłam zawsze bardzo sceptyczna do szamponów kostce, ale po odkryciu tego cuda już wiem, że do szamponów płynnych już nie wrócę :) mam długie przetłuszczające się włosy, które myję codziennie i ta kosteczka doskonale się do tego sprawdza. Włosy są po nim sypkie i świeże równie długo co po myciu standardowym szamponem. Kosmetyk CUDOWNIE pachnie, zapach było czuć już w momencie gdy kurier podawał mi zamkniętą paczkę :) polecam!!
2020-12-30
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Małgorzata, Warszawa
4/5
Nie jestem fanką tego produktu. Mam chyba za długie włosy. Myje świetnie i włosy u nasady są super czyste, aż „skrzypią”, ale bardzo mi się plączą. Trudno mi go nałożyć, trę i trę, przez to wydaje mi się że uszkadzam włosy i że też chyba jest mniej wydajny. Polecam do krótszych, wtedy pewnie trudno będzie nie być zadowolonym.
2020-12-23
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Wioleta, Poznań
5/5
Mój pierwszy szampon w kostce. Trochę obawiałam się, że bedzie ciężko się odzwyczaić od płynnych szamponów, ale niepotrzebnie. Szamon ładnie oczyszcza i ładnie pachnie. Zauważyłam, że włosy są po nim dłużej świeże. Polecam!
2020-12-13
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Karolina, Przemyśl
5/5
To mój pierwszy szampon w kostce. Jestem zachwycona tym jak cudownie wpływa na włosy. Są bardzo miękkie i delikatne jak nigdy wcześniej
2020-11-24
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Julia, Szczecin
5/5
Bardzo dobry produkt, miałam dwa szampony w kostce,. Które wylądowały w śmieciach bo moje włosy były po nich niedomyte i szorstkie. Jestem po drugim myciu i jest super, włosy czyste, pięknie błyszczą i są miękkie. Miodowy zapach to nie mój klimat, ale w tym wypadku nie on jest najważniejszy. Cieszę się że udało Wam się w końcu stworzyć to cudo :)
2020-11-13
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Agnieszka, Katowice
5/5
Przepięknie pachnie i super się pieni! U mnie sprawdza się najpierw zmoczenie kostki, potem nałożenie kosmetyku na włosy i delikatne, ponowne zmoczenie włosów, wtedy można użyć mało szamponu, a super rozprowadza się na włosach. Z wielu przetestowanych szamponów w kostce, ten dla mnie jest najlepszy!!!
2020-11-10
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Sylwia, Siechnice
5/5
Bardzo chciałam, żeby to był dobry szampon, bo od jakiegoś czasu szukam fajnego szamponu w kostce na który mogłabym przesiąść się z plastiku i ufffff to jest on! Nie trzeba go dużo, a pięknie się pieni. Zapach bardzo mi odpowiada, ale najważniejsze jest to, że włosy są po nim lekkie i puszyste. Nareszcie znalazłam szampon w kostce, który nie jest 'calkiem niezły, ale chociaż nie w plastiku', ale naprawdę świetny i to nie w plastiku! Jeśli ktoś się zastanawia - polecam!
2020-11-09
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Dbamy o Twoją prywatność

Sklep korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zamknij
pixel