proces - mydłoSPECJALIZUJEMY SIĘ W RĘCZNYM WYTWARZANIU NIEWIELKICH PARTII MYDEŁ NATURALNYCH, PRZYGOTOWYWANYCH NA PODSTAWIE WŁASNYCH RECEPTUR WEDŁUG ZASAD TRADYCYJNEGO RZEMIOSŁA MYDLARSKIEGO. PIERWSZY ETAP PRAC ODBYWA SIĘ NA PAPIERZE. SĄ TO GODZINY SPĘDZONE NAD STOSEM KSIĄŻEK I NOTATEK, KALKULACJE I PRACA Z TABELAMI ZMYDLANIA. DZIESIĄTKI POPRAWEK, PRZESUWANIE PRZECINKÓW, ZLICZANIE PROPORCJI. KAŻDY OLEJ POSIADA INNE WŁAŚCIWOŚCI, KAŻDY WNOSI DO MYDŁA COŚ ZUPEŁNIE INNEGO. WYBÓR SUROWCÓW I POŁĄCZENIE ICH W IDEALNĄ RECEPTURĘ, UMIEJĘTNOŚĆ TAKIEGO DOBRANIA SKŁADNIKÓW BY UZYSKAĆ EFEKT SYNERGII ICH DZIAŁANIA TO NASZE CODZIENNE ZMAGANIA W DRODZE DO DOSKONAŁOŚCI.

 
FINALNYM ETAPEM PRACY NAD „KOSTKĄ” JEST PROJEKTOWANIE JEJ WYGLĄDU. SKUPIAMY SIĘ WÓWCZAS NAD TYM ABY „NATURALNE” NIE OZNACZAŁO „NIJAKIE”. WIERZYMY, ŻE MOŻNA NADAWAĆ PRODUKTOM PROSTĄ ALE PRZYJAZNĄ I ESTETYCZNĄ FORMĘ.

 
ZDARZA SIĘ, ŻE WYMARZONY EFEKT UZYSKUJEMY WŁAŚCIWIE ZA PIERWSZYM RAZEM, CZĘŚCIEJ JEDNAK JEST ON EFEKTEM MIESIĘCY PRACY, DZIESIĄTEK NIEPOWODZEŃ.

KIEDY RECEPTURA MATERIALIZUJE SIĘ W MYDŁO MÓWIMY O PROCESIE WYRABIANIA KOSMETYKU. NAJLEPSZEJ JAKOŚCI OLEJE I MASŁA ROŚLINNE ŁĄCZONE SĄ W ŚCIŚLE OKREŚLONYCH PROPORCJACH Z ŁUGIEM SODOWYM. WZBOGACANE ZIOŁAMI, GLINKAMI, AROMATAMI CZY OLEJKAMI ETERYCZNYMI, WYLEWANE DO DREWNIANYCH FOREM ZASTYGAJĄ W MYDLANE BLOKI.

 
POWSTAŁE W TEN SPOSÓB SZTABKI SĄ NASTĘPNIE KROJONE, PIECZĘTOWANE I LEŻAKOWANE AŻ DO PEŁNEJ "DOJRZAŁOŚCI". OD PIERWSZEGO POŁĄCZENIA SKŁADNIKÓW DO ZDJĘCIA GOTOWEJ KOSTKI Z PÓŁKI SUSZARNI UPŁYWA ZAZWYCZAJ OKRES OKOŁO DWÓCH MIESIĘCY.

RĘCZNE WYTWARZANIE MYDŁA JEST PROCESEM ŻMUDNYM I CZASOCHŁONNYM, WYMAGAJĄCYM WIEDZY, DOŚWIADCZENIA I WIELOLETNIEJ PRAKTYKI W RZEMIOŚLE. ODWDZIĘCZA SIĘ JEDNAK WYJĄTKOWEJ JAKOŚCI KOSTKĄ Z DUŻĄ ZAWARTOŚCIĄ NATURALNEJ GLICERYNY, GĘSTĄ, KREMOWĄ PIANĄ I NIEWIELKIM PROCENTEM NIEZMYDLONYCH OLEJÓW KTÓRE PIELĘGNUJĄ SKÓRĘ PODCZAS MYCIA. MYDŁEM TWARDYM ALE DELIKATNYM, SKUTECZNYM I WYDAJNYM. JEDNYM SŁOWEM DOBRYM MYDŁEM.