Będąc producentem kosmetyków, umieszczamy datę minimalnej trwałości na każdym opakowaniu produktu. Jest to czas, kiedy ponosimy pełną odpowiedzialność za jego zdatność do użycia. Niestety, po przekroczeniu tego terminu używają Państwo produktu na własną odpowiedzialność.
Prosimy pamiętać, że tradycyjne mydło w kostce, jako silny produkt myjący o zasadowym pH, nigdy nie będzie nawilżać skóry :( Jego zadaniem jest usunięcie z jej powierzchni nadmiaru sebum, potu i innych zanieczyszczeń, co może się wiązać z naruszeniem naturalnej bariery hydrolipidowej. W naszej ofercie znajdą Państwo natomiast mydło Nagietkowe i Ryżowe – są to produkty dedykowane skórze wrażliwej. Myją one równie skutecznie, jednak dzięki większej ilości niezmydlonych olejów i maseł są łagodniejsze dla skóry i mają niższy potencjał przesuszający.
Suszone listki rozmarynu w mydle służą jedynie za dekorację z wierzchu kostki, nie występują natomiast w środku - dlatego też nie jest to mydło peelingujące. Jeśli zechcą Państwo namydlić się wierzchnią stroną kostki, wówczas listki będą delikatnie masowały nasze ciało, jednak dość szybko się wypłuczą.
Oto trudne pytanie, na które pozwolimy sobie odpowiedzieć nieco szerzej. Mydła (zarówno te w kostce, jak i w płynie) przeznaczone są głównie do pielęgnacji skóry ciała, ze względu na wyższe, zasadowe pH, które może uwrażliwiać delikatną barierę ochronną skóry twarzy. Ze względu na swoją szczególną budowę, skóra twarzy, posiadająca pH lekko kwaśne, potrzebuje delikatniejszej pielęgnacji. Według naszej wiedzy i doświadczenia, zalecane są tu produkty o pH niższym od zasadowego. W przypadku każdego typu cery mydło może zatem niestety wywołać więcej szkody, niż pożytku. Ponieważ posiada zasadowe pH, podnosi pH skóry twarzy, co może skutkować przesuszeniem, nieprzyjemnym uczuciem ściągnięcia lub też nadprodukcją sebum i wypryskami. Oczywiście jest to kwestia bardzo indywidualna, ponieważ mamy grono klientów, którzy nie wyobrażają sobie mycia twarzy innym produktem niż mydłem (np. naszym mydłem węglowym), jednak tutaj zawsze uprzejmie przypominamy o potrzebie użycia toniku lub hydrolatu celem obniżenia poziomu pH skóry do jej prawidłowego poziomu. Nasze mydła są wyjątkowo delikatne - większość naszych receptur posiada bowiem kilkuprocentowe przetłuszczenie. Oznacza to, że kilka procent olejów i maseł pozostaje w niezmienionym stanie, pielęgnując tym samym skórę podczas mycia. Twarz jest jednak wyjątkowo delikatnym obszarem skóry, wymagającym szczególnej uwagi i troski. Aby rozpoznać, czy nasze mydło będzie służyło Państwa twarzy, należy po prostu spróbować, zmydlając je w dłoniach i powstałą pianą delikatnie, okrężnymi ruchami masować, jednocześnie pamiętając o pominięciu okolic ust i oczu. Następnie prosimy spłukać twarz letnią wodą i zastosować tonik/hydrolat. Jeśli skóra nie przesusza się i nie ściąga - oznacza to, że wszystko działa jak należy :)
Z posiadanej przez nas wiedzy wynika, że produkty do higieny intymnej powinny posiadać lekko kwaśne pH, wynoszące 5,5 lub mniej - tymczasem wskaźnik pH naszych mydeł wynosi zwykle ok. 8-8,5. Regularne stosowanie mydła do mycia okolic intymnych mogłoby więc spowodować ich przesuszenie i nadwrażliwość oraz zaburzenie naturalnej flory bakteryjnej. Warto jednak zaznaczyć, że mydłem można myć okolice „przyintymne” np. pachwiny.
Skład naszych mydeł dobrany jest w taki sposób, aby jak najmniej rozmakały na mydelniczce - dużo zależy jednak od sposobu ich przechowywania.
Polecamy korzystanie z mydelniczek posiadających otwór/otwory, przez które swobodnie odpłynie woda, dzięki czemu odłożone mydło wyschnie i nie będzie się rozpuszczać :)
Jeśli mimo wszystko mają Państwo obawy, polecamy mydło rozmaryn lub lawendę. Są to mydła na sznurku. Oznacza to, że nie muszą leżeć w mydelniczce, mogą również wisieć w dowolnym miejscu w łazience, np. na kranie lub uchwycie obok prysznica/wanny.
Jest nam zawsze bardzo miło, kiedy zadają nam Państwo to pytanie. Niestety, personalizacja mydła wiąże się zazwyczaj z dużymi kosztami. Jeśli jednak posiadają Państwo szereg dodatkowych pytań w tej sprawie, nasza Ola (ola@ministerstwodobregomydla.pl) z chęcią pomoże.