• vsco-photo-5 (9)
  • vsco-photo-4 (14)
  • vsco-photo-2 (19)
39.00 zł
KUBEK SERCE
akcesoria

"Białe, proste i żeby nie było z plastiku"- upierałyśmy się szukając kubeczków do naszej rodzinnej łazienki. Zadanie wyszukania akcesoriów zgodnych z listą wydawało się być proste jak drut i bardzo byłyśmy zdziwione kiedy w kolejnym sklepie witał nas regał uginający się kolorowej, plastikowej chińszczyzny. Jak zwykle w takim przypadku postanowiłyśmy więc same coś zorganizować. Zorganizować oznaczało w tym przypadku zadzwonić do Krzyśka Bociana. "Krzysztof- padło w słuchawce. - Zrobisz nam kubek? Łazienkowy taki, wiesz o co chodzi: białe, proste i wiadomo- ceramiczne." Krzysztof zrobił, wszystko jest jak trzeba... nie będziemy się powtarzać. Prosimy się zapoznać: 


Spory (7cm x 7cm x 11cm), pokryty białym (przygaszona biel) błyszczącym szkliwem kubek z ozdobnym otworkiem w kształcie serca. Pomieści szczoteczki i pasty do zębów ale może być również pojemniczkiem na szczotki do włosów lub pędzle do makijażu. Albo na pędzle do malowania portretów. Albo na magiczną różdżkę (żeby się nie gubiła jak zwykle). Ładnie prezentuje się w łazience, jest elegancki i nienachalny. Jeśli otwór w kształcie serca się Państwu nie podoba/przestanie podobać/ zacznie przypominać złamane serce (czego nikomu z Państwa nie życzymy ale wiadomo, że serca bywają złamane)- można go odwrócić dziurą do ściany. 

Raz na jakiś czas należy kubek umyć ciepłą wodą z detergentem i wytrzeć do sucha żeby się ładnie błyszczał. I kochać. Będzie Wam dobrze razem!

INFO:

Każdy kubek przygotowywany jest ręcznie  i wypalany w wysokiej temperaturze z najlepszej jakości kamionki która charakteryzuje się nie tylko wysoką wytrzymałością mechaniczną ale także niemal całkowitą wodoodpornością. Takie przygotowanie gwarantuje trwałość naczynka oraz jego higieniczność w opozycji do niskowypalanego fajansu, który poprzez spękania w szkliwie chłonie wodę do wewnątrz przedmiotu pozwalając tym samym na rozwój mikroorganizmów wewnątrz produktu. Długotrwały i żmudny proces prowadzi do uzyskania wyjątkowych kubków z których każdy jest wyjątkowy, każdy nieco różni się od pozostałych.

Proces przygotowywania kangura obejmuje:

- odlewanie kubka w formie gipsowej (z użyciem płynnej gliny)

- odbijanie logotypów na dnie kubka

- ręczne wycinanie otworu "serce" 

- suszenie

- wykańczanie (ręczne szlifowanie)

- wypał na biskwit

- mycie

- suszenie

- szkliwienie metodą zanurzeniową 

- wypał ze szkliwami w temperaturze ponad 1200'C

Ważne- z uwagi na w pełni manualny proces wyrabiania każdy z kubeczków nieco różni się od pozostałych.

Enjoy our little things!

Przesyłka kurierska DHL - 12 zł

Paczkomaty InPost - 12 zł

Paczka priorytetowa - 10 zł

Przesyłka kurierska za pobraniem - 21 zł

Paczka priorytetowa za pobraniem - 15 zł

Wyślij wiadomość gdy produkt pojawi się na stanie

Wybierz swój wariant i podaj adres email a powiadomimy Cię gdy pojawi się na stanie