• vsco-photo-5 (8)
  • kangurek
  • IMG_2308
  • IMG_2226
  • kangurek
58.00 zł
KUBEK KANGUR
akcesoria

W spadku po rodzicach otrzymałyśmy pogodę ducha, zawziętość w dążeniu do celu i łatwość w nawiązywaniu kontaktów z ludźmi. W pakiecie przypadły nam jednak również (wstyd przyznać;)) słabe zęby. Niby nie jest to jakoś strasznie uciążliwe: dentysta raz w miesiącu, zero podjadania po nocach (Anka się nie stosuje), nitka zawsze pod ręką. Problem jest tylko z elektryczną szczotką do zębów. Jeśli nie jest się mnóstwozarabiającym członkiem klasy średniej wiodącym luksusowe życie z podwójnym podestem do tychże szczotek a łazienkę dzieli się z towarzyszem codzienna wojna o szczotkę jest właściwie gwarantowana. "Dlaczego znów umyłaś zęby moją końcówką?", "Gdzie moja szczoteczka, znów ją gdzieś rzuciłaś!", "Znalazłam swoją końcówkę za szafką!" i nerwowe otrzepywanie siostrzanej szczoteczki z kłaczków bo znów zsunęła się nam z umywalki na łazienkowy dywanik. I my już takiego życia nie chciałyśmy, życia w gniewie, strachu i rozpaczy. Z braku dostępności komercyjnych rozwiązań problemu po raz kolejny wzięłyśmy się za sprawę same. 

Nasz pierwszy rysunek rozbawił Krzysia do łez. Kubek (nie Krzyś;)) wydawał się być dziwaczny i niepotrzebny. Ale ponieważ Krzysztof jest człowiekiem obdarzonym cierpliwością i wielkim sercem- przygotował prototyp. I przepadliśmy. Wszyscy hurtem. Kiedy po tygodniu używania prototypu przyszło nam oddać go do poprawek byłyśmy złe. Wydzwaniałyśmy do Krzyśka wywierając presję na szybki zwrot zakładnika. Końcówki szczotek znów leżały gdzie popadnie ale my przyzwyczajone byłyśmy już do nowego standardu. Zapadła wówczas ostateczna decyzja- wprowadzamy do sprzedaży! Tak oto po niemal pół roku prac prezentujemy Państwu: Kangur

Spory (7cm x 7cm x 11cm), pokryty białym (przygaszona biel) błyszczącym szkliwem kubek  wyposażony w kieszonkę idealną do przechowywania końcówek elektrycznej szczotki do zębów lub innych drobiazgów (nożyczki lub obcinaczyk do paznokci, pincetę, tubkę z maścią). W kieszonce mieszczą się trzy końcówki co (przy założeniu, że jedna znajduje się na szczoteczce) zapewnia komfort przechowywania dla czteroosobowej rodziny;)Każdy kubek przygotowywany jest ręcznie  i wypalana w wysokiej temperaturze z najlepszej jakości kamionki która charakteryzuje się nie tylko wysoką wytrzymałością mechaniczną ale także niemal całkowitą wodoodpornością. Takie przygotowanie gwarantuje trwałość naczynka oraz jego higieniczność w opozycji do niskowypalanego fajansu, który poprzez spękania w szkliwie chłonie wodę do wewnątrz przedmiotu pozwalając tym samym na rozwój mikroorganizmów wewnątrz produktu. Długotrwały i żmudny proces prowadzi do uzyskania wyjątkowych kubków z których każdy jest wyjątkowy, każdy nieco różni się od pozostałych.

Proces przygotowywania kangura obejmuje:

- odlewanie kubka w formie gipsowej (z użyciem płynnej gliny)

- odbijanie logotypów na dnie kubka

- odlewanie kieszonki w formie gipsowej (z użyciem płynnej gliny)

- ręczne wycinanie odpływu wody prowadzącej z kieszonki do kubka

- przyklejanie kieszonki do kubka z użyciem szlamu glinianego (kleju przygotowanego z gliny i wody)

- suszenie

- wykańczanie (ręczne szlifowanie)

- wypał na biskwit

- mycie

- suszenie

- szkliwienie metodą zanurzeniową 

- wypał ze szkliwami w temperaturze ponad 1200'C

Ważne- z uwagi na w pełni manualny proces wyrabiania każdy z kubeczków nieco różni się od pozostałych.

Enjoy our little things!

Przesyłka kurierska DHL - 12 zł

Paczkomaty InPost - 12 zł

Paczka priorytetowa - 10 zł

Przesyłka kurierska za pobraniem - 21 zł

Paczka priorytetowa za pobraniem - 15 zł

Wyślij wiadomość gdy produkt pojawi się na stanie

Wybierz swój wariant i podaj adres email a powiadomimy Cię gdy pojawi się na stanie